Danijela Banko (Alden d.o.o.), Jasna Jaklin Majetić (HGK ŽK Pula)
Izvor: HGK Županijska komora Pula
Autor: Marko Percan

ŽK Pula: EU vaučeri dodijeljeni tvrtkama SIC d. o. o. i Alden d. o. o.

Objavljeno: 02. 06. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Podsjetimo, EU vaučer jedna je od novih usluga Komore kojom se tvrtkama subvencionira izrada dokumentacije potrebne za prijavu na projekte financirane iz europskih fondova u iznosu od 10 tisuća kuna.

Predsjednica Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić uručila je EU vaučere u iznosu od 10 tisuća kuna istarskim tvrtkama SIC d. o. o. i Alden d. o. o.

U sklopu mjere IV. Fonda za pomorstvo i ribarstvo, vaučeri su dodijeljeni tvrtki SIC d. o. o. za projekt Nabava opreme i strojeva radi unapređenja proizvodnog kapaciteta te tvrtki Alden d. o. o. za projekt Ulaganje u kupnju specijaliziranih vozila – hladnjača, komore i stroja za pakiranje u svrhu povećanja konkurentnosti.

„U planu imamo širenje našeg poslovanja, stoga je vaučer HGK usluga koja nam bitno olakšava dio ulaganja“, istaknula je Danijela Banko, voditeljica prodaje  tvrtke Alden d. o. o., koja je projekt realizirala uz pomoć konzultantske tvrtke Parentium konzalting d. o. o.

Alden d. o. o. danas proizvodi bakalar za sve vodeće trgovačke lance u Hrvatskoj te za brojne ugostiteljske objekte, a posluje prema najvišim proizvodnim standardima koji zadovoljavaju visoke sanitetske kriterije. Time se može pohvaliti i tvrtka SIC d. o. o. koja je prije dvije godine u novoj poslovnoj zoni Milanezi kod Višnjana izgradila nove poslovne prostore i proizvodni pogon, a danas zapošljava 135 zaposlenika.

"Od pristupanja EU, možemo reći kako je poslovanje bitno pojednostavljeno, a troškovi su manji. Ovo nije prvi put da se koristimo mogućnostima koje pružaju fondovi EU. Već smo, naime, koristili IPARD, mjeru 103, i dobili smo maksimalni iznos nepovratnih sredstava. Tako da možemo reći da novca u fondovima EU ima, samo treba znati kako ga iskoristiti. U svakom slučaju, zahvaljujemo HGK na dodijeljenom vaučeru za naš projekt i na tome što je prepoznala naš potencijal“, kazao je Ivan Stojnić, vlasnik tvrtke SIC d. o. o. Njihov projekt u sklopu mjere IV. Prerada proizvoda ribarstva i akvakulture za koji im je vaučer dodijeljen, ima za cilj poboljšati i kvalitetu samog proizvoda i učinkovitost poslovanja.