ŽK Koprivnica

ŽK Koprivnica prigodno obilježila 25. jubilej

Objavljeno: 24. 04. 2019. , Ažurirano: 24. 04. 2019.

Svečanom sjednicom Gospodarskog vijeća u utorak, 23. travnja, u Podravkinom restoranu Štagelj obilježeno je 25 godina od osnutka Županijske komore Koprivnica.

Predsjednik Županijske gospodarske komore, ujedno i predsjednik Uprave Podravke Marin Pucar istaknuo je da mu je drago što je upravo on na čelnome mjestu ŽK Koprivnica koja slavi četvrt stoljeća uspješnog rada te naglasio važnost gospodarstva i komorskog sustava za cijelo područje.

"Koliko će biti jako županijsko gospodarstvo, toliko će biti lijepo živjeti u ovim krajevima. Mislim da to treba biti glavna misija svih nas koji radimo u gospodarstvu Županije; što budemo uspješniji, što budemo imali veći standard, što budemo bliže vrhu svih županijskih komora u Hrvatskoj, to će žitelji ovoga kraja više htjeti ovdje ostati. To nam je iznimno drago i važno je za budućnost cijelog ovoga kraja, a i za osiguravanje radne snage gospodarstvenicima u Županiji", rekao je Pucar.

„Komora je integralni dio cjelokupnog sustava gospodarstva i svih pratećih institucija koje djeluju na prostoru ove županije. Nezaobilazna je u organiziranju svih važnijih gospodarskih događaja i otvaranju svih bitnih tema koje su specifičnost ovog prostora, ali i općenito gospodarstva Republike Hrvatske“, istaknuo je koprivničko-križevački župan Darko Koren.

Saborski zastupnik Damir Felak čestitao je značajni jubilej Županijskoj komori Koprivnica uime prisutnih saborskih zastupnika. Pohvalio je napore na stipendiranju učenika i studenata te pozvao sve županijske gospodarstvenike da se pokušaju pobrinuti za to da mladi ljudi, u čije se obrazovanje ulaže, ostanu i rade u Podravini i Prigorju.

Na kraju sjednice predsjednik Pucar i župan Koren, uz prigodan poklon povodom odlaska u mirovinu, zahvalili su predsjedniku Uprave Podravske banke, najdugovječnijem članu Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Koprivnica Juliju Kurucu na doprinosu i obolu koji je dao županijskom gospodarstvu. Novim članom Gospodarskog vijeća jednoglasno je izabran Danijel Unger iz Podravske banke.