ŽK Koprivnica dobila vrijedno priznanje Koprivničko-križevačke županije

Objavljeno: 12. 04. 2019. , Ažurirano: 12. 04. 2019.

U dvorani Doma mladih u Koprivnici u četvrtak, 11. travnja, proslavljen je 26. rođendan Koprivničko-križevačke županije.

Sjednicu je svečano otvorio predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar. „Donijeli smo brojne odluke na prošlogodišnjim sjednicama Županijske skupštine, većinu jednoglasno. Iako je bilo i neslaganja, suradnja je konstruktivna i zahvaljujem svim članovima Skupštine na tome. Želja nam je da i dalje zajednički živimo i razvijamo županiju“, rekao je Pintar.

U svečanom ozračju nastavio je župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren podsjetivši na rezultate koje je županija postigla u obrazovanju i zdravstvu, u realizaciji projekata sufinanciranih iz EU fondova te prometne infrastrukture.

„I dalje ćemo davati sve od sebe kako bi upravo djeci, koja su naše najveće blago, osigurali budućnost kakvu zaslužuju. Mladima želimo pokazati da imaju perspektivu ovdje gdje su rođeni te da svojim znanjem, trudom i marljivošću mogu uspjeti“, naglasio je Koren u svom obraćanju.

Tom prigodom dodijeljena su javna priznanja zaslužnim građanima i pravnim osobama s područja Koprivničko-križevačke županije. Za doprinos ugledu i promociji Županije nagrađeni su koprivnička patologinja Elizabeta Horvatić i Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Koprivnica. ŽK Koprivnica svoju je novčanu nagradu od 5.000 kuna odlučila darovati, i to Zakladi za stipendiranje učenika i studenata.

Nagradu za životno djelo dobila je Marija Prodan, a nagradu za promicanje ljudskih prava „Mara Matočec“ Radmila Funtek. Nagrade za iznimno postignuće u protekloj godini primili su Tara Knežević i Saša Višak, a zahvalnice su uručene DVD-u Legrad, DVD-u Ferdinandovac, Šahovskom klubu Picok Đurđevac, Kulturno-umjetničkom društvu "Prigorje" Križevci te Žuži Zabjan. Plakete župana dobili su Dragutin Palčić, Franjo Mihočka te Nada Šešić.

Dan županije okupljenima, ali i svim žiteljima Koprivničko-križevačke županije prigodnim govorom čestitali su načelnik Općine Gola Stjepan Milinković, bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs te izaslanici predsjednika Sabora zastupnik Damir Felak i Predsjednice Republike general-pukovnik Mladen Markač.