Zanimljiva radionica o digitalnim vještinama održana u ŽK Karlovac

Objavljeno: 02. 05. 2018. , Ažurirano: 11. 05. 2018.

U Županijskoj komori Karlovac, u četvrtak, 10. svibnja održala se besplatna radionica u sklopu programa Google Digitalna garaža, inicijative koja se provodi u partnerskoj suradnji Hrvatske gospodarske komore i Otvorenog učilišta Algebra iz Zagreba.

Osnovni cilj ove radionice bio je pomoći lokalnim tvrtkama da maksimalno iskoriste mogućnosti digitalnog svijeta jer se prema procjeni Europske komisije u bliskoj budućnosti očekuje da će 90 % radnih mjesta zahtijevati neku razinu digitalnih vještina.

Da je razvijanje digitalnih vještina korisno i koliko je važno moglo se čuti i na vrlo zanimljivom predavanju koje je održao Darko Perković, predavač Otvorenog učilišta Algebra.

Govorio je općenito o digitalnom marketingu i web-stranici kao temelju digitalnog marketinga, kako targetirati ciljanu skupinu kojoj se web stranica obraća, o SEO – optimizaciji web-stranica,o prednostima responzivnih web stranica,  o Google AdWords oglašavanju, upotrebi digitalnih alata kao što su Google Trends, Google Analytics - alatu za praćenje uspješnosti web stranice, trgovine i mobilne aplikacije itd.

Sudionici su imali mogućnost, kroz razgovor s predavačem analizirati web stranice svojih tvrtki i što bi dodatno trebalo učiniti da im poboljšaju učinkovitost.