Održana radionica u sklopu projekta Duo Pack o iskustvu mađarskih stručnjaka u provedbi dualnog obrazovanja

Objavljeno: 27. 02. 2018. , Ažurirano: 19. 03. 2018.

U skladu s planom provedbe aktivnosti projekta Duo Pack (ID: HUHR/1601/4.1.2/0032) koji provode ŽK Bjelovar i ŽK Varaždin, u ŽK Bjelovar je 13. ožujka održana radionica Iskustva mađarskih stručnjaka u provedbi dualnog obrazovanja. Tom je prilikom Damir Zvonar iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih govorio o srednjem strukovnom obrazovanju u Hrvatskoj, s osvrtom na specifičnosti gospodarskog profila Bjelovarsko-bilogorske županije. Renata Jakić je uime Područnog ureda Bjelovar Hrvatskog zavoda za zapošljavanje govorila o profesionalnom usmjeravanju u HZZ-u, alatima obrazovanja, zapošljavanja i socijalne uključenosti.

Radionica se održala u okviru projektne aktivnosti 4. Prijenos znanja; Razmjena najbolje prakse; Umrežavanje, a okupila je lokalne sudionike – predstavnike srednjih strukovnih škola (profesora, ravnatelja) te predstavnike ŽK Bjelovar i ostale sudionike zainteresirane za provedbu i unaprjeđenje srednjega strukovnog obrazovanja.

Cilj je radionice bio stjecanje novih specifičnih znanja povezanih s metodologijom provedbe strukovnog osposobljavanja u Mađarskoj odnosno Hrvatskoj te poticanje i jačanje gospodarske i prekogranične teritorijalne aktivnosti i suradnje s naglaskom na poboljšanje komunikacije između obrazovnih institucija i ključnih sudionika projekta – komora korištenjem mogućnosti daljnjeg umrežavanja i suradnje u području strukovnog obrazovanja. Mađarski su stručnjaci naglasili ulogu gospodarske komore i industrije u strukovnom osposobljavanju te naveli djelatnosti Centara za profesionalno osposobljavanje i izazove vođenja karijere, odnosno kako to funkcionira u Mađarskoj.