Bruno Dvorski, Aleksandar Kišćnal (s lijeva na desno)

Održano stručno predavanje o zaštiti okoliša i štetnog djelovanja industrijske proizvodnje

Objavljeno: 08. 02. 2019. , Ažurirano: 22. 02. 2019.

Zaštita vodenog okoliša, tla i zraka od štetnih djelovanja industrijske proizvodnje bila je tema stručnog predavanja održanog 21. veljače u HGK – Komori Zagreb.

Svijest o važnosti očuvanja okoliša s posebnim naglaskom na očuvanje vodenih resursa tema je koja sve više zaokuplja. Upotrebom vode iz mnogobrojnih vodoopskrbnih sustava za različite namjene dolazi do promjena u njenim kemijskim, biološkim i fizikalnim svojstvima.

Uslijed toga nastaju otpadne vode koje je potrebno prikupiti te na prikladan način pročistiti i odvesti u prijamnik bez štetnih utjecaja za okoliš.

Na stručnom predavanju sudjelovali su predstavnici prerađivačke industrije, projektanti te komunalne tvrtke koje su predstavnici tvrtke Bor plastika d.o.o. upoznali s najnovijim tehnologijama pročišćavanja otpadnih voda, pročišćavanja zraka iz industrijskih pogona te mogućnosti dehidracije mulja nastalog u tretmanu otpadnih voda.

Naglašeno je kako posebnu važnost treba dati otpadnim vodama s visokom razinom organske tvari, fosfora i dušika jer takve vode mogu biti toksične prilikom ispuštanja u okoliš.

Sudionicima skupa predstavljen je i projekt Digitalna komora te su članice pozvane na registraciju u Gospodarsku mrežu.