Zaklada HGK ŽK Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata   osnovana je Ugovorom o osnivanju Zaklade HGK ŽK Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata kojeg su 18. rujna 2007. godine zaključili osnivači Zaklade: Hrvatska gospodarska komora, Podravka d.d. Koprivnica, Radnik d.d. Križevci, Hartman d.o.o. Koprivnica i Naturaagro d.o.o. Đurđevac. Osnivači trajno podupiru i nadziru rad Zaklade.

Sredstva za rad Zaklade prikupljaju se donacijama osnivača i podupiratelja, djelatnostima Zaklade i prilozima domaćih i stranih fizičkih i pravnih osoba.

Tajnik Zaklade
Vlatka Grotić Samaržija, HGK ŽK Koprivnica

Upravitelj Zaklade
Ivana Širić, Podravka d.d. Koprivnica

Zaklada HGK  Županijske komore Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata objavila novi natječaj za dodjelu stipendija za akademsku godinu 2023./2024.