Jelena Tabak, predsjednica Udruženja ugostiteljskih djelatnosti HGK, Nikolina Brnjac ministrica turizma i sporta, Andreja Vukojević direktorica Sektora za turizam HGK; Izvor: HGK

Za ugostiteljstvo prvi put sredstva iz programa KTG-a za razvoj zelenog i digitalnog poslovanja

Objavljeno: 04. 04. 2023.

Ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac održala je u Puli radni sastanak s predstavnicima turističkog sektora, fokusirajući se na aktualne teme vezane uz sektor. Na sastanku je istaknuto kako su prema podacima Hrvatske narodne banke u 2022. godini, prihodi od stranih turista iznosili 13 milijardi i 114 milijuna eura što predstavlja rast od 44 posto u odnosu na isto razdoblje 2021. godine. Ukoliko bi tome pridodali i procijenjene prihode od domaćih turista, procjenjuje se da će ukupni prihodi od turizma u 2022. godini biti oko 15 milijardi eura.

U sklopu sastanka najavljen je javni poziv za korištenje sredstava iz Programa "Konkurentnost turističkog gospodarstva", u sklopu kojeg će po prvi put 1,654 milijuna eura biti namijenjeno i za ugostiteljstvo.

"Uvrštavanjem NKD kategorije 56 u plan korištenja sredstava za digitalizaciju i unapređenje kvalitete usluge napokon i ugostiteljstvo dobiva pomoć za razvoj zelenog i digitalnog poslovanja", istaknula je direktorica Sektora za turizam HGK Andreja Vukojević.

Sastanku su također prisustvovali potpredsjednik HGK za poljoprivredu i turizam Dragan Kovačević, predsjednik Udruženja putničkih agencija HGK Boris Žgomba, zatim Jelena Tabak, predsjednica Udruženja ugostiteljskih djelatnosti HGK te dopredsjednik Udruženja nautičkog turizma Sean Lisjak