Predstavljanje Arbitražnih pravila ICC-ja iz 2021. – webinar

Objavljeno: 01. 02. 2021. , Ažurirano: 18. 02. 2021.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Međunarodnim arbitražnim sudištem ICC-ja s velikim zadovoljstvom vas pozivaju na besplatan webinar Predstavljanje Arbitražnih pravila ICC-ja iz 2021., koji će se održati u ponedjeljak, 22. veljače, u 15:30 sati, putem platforme MS Teams.

U panel raspravi, članica Tajništva Međunarodnog arbitražnog sudišta i članovi Komisije ICC-ja Hrvatska za arbitražu i ARS predstavit će Arbitražna pravila ICC-ja iz 2021. godine.

Planirano vrijeme trajanja webinara je oko 70 minuta, nakon čega će uslijediti dio s pitanjima i odgovorima.

Uvod u temu

Arbitražna pravila ICC-ja iz 2021. godine unose zamjetne promjene u okvir ICC-jeve arbitraže, ne mijenjajući temeljne osobine arbitražne procedure. Nove se odredbe odnose na složene arbitraže, sukobe interesa, transparentnost i cjelovitost postupka, arbitražu o investicijskim ugovorima, odredbe o arbitrima za hitne slučajeve, ubrzani arbitražni postupak, ročišta na daljinu i elektroničku komunikaciju, rad Sudišta i dodatne pravorijeke.

Kome je seminar namijenjen?

• članovima uprava trgovačkih društava koja djeluju na međunarodnim tržištima,
  • korporativnim pravnicima,
  • odvjetnicima,
  • državnim odvjetnicima,
  • sucima,
  • drugim pravnicima i svima koji se u svojem poslovnom ili stručnom radu susreću s međunarodnom trgovačkom arbitražom.

Govornici

• Davor Babić, profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Jasminka Čorda Truhar, odvjetnik-partner, Odvjetničko društvo Hanžeković & Partneri
  • Živa Filipič, Managing Counsel, Međunarodno arbitražno sudište ICC-ja
  • Josip Marohnić, odvjetnik, Marohnić, Tomek & Gjoić odvjetničko društvo, d.o.o.
  • Hrvoje Sikirić, profesor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Dalibor Valinčić, odvjetnik-partner, Wolf Theiss Rechtsanwälte GmbH & Co KG Podružnica Zagreb

Radni jezik

• hrvatski jezik

Program

• detaljan program webinara možete preuzeti u pratećim dokumentima na ovoj stranici.

Prijave

• sudjelovanje je besplatno
  • prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • nakon što se prijavite, dobit ćete upute za povezivanje na webinar
  • rok prijave sudionika: ponedjeljak, 22. veljače, do 10:00 sati

Kontakt-osoba

• za sva dodatna pitanja o organizaciji webinara možete se obratiti Ani Marguerite Tomulić u Tajništvu ICC-ja Hrvatska (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561-553).