Izvor: HGK

Na webinaru ŽK Zadar o radnim dozvolama sudjelovalo 40 poduzetnika

Objavljeno: 08. 12. 2021. , Ažurirano: 08. 12. 2021.

Strukovna skupina računovođa Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Zadar organizirala je 7. prosinca webinar o radnim dozvolama.

Predavači su bili Mirjana Šarić, voditeljica Odjela za državljanstvo i statusna pitanja stranaca Policijske uprave zadarske Ministarstva unutarnjih poslova, i Luka Gržan, viši stručni savjetnik za zapošljavanje iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Zadar. Svrha njihovih predavanja bila je olakšati postupak podnošenja zahtjeva za zapošljavanje stanaca svim poslodavcima, koji imaju potrebu i za takvom radnom snagom. Upozorili su na česte greške koje čine podnositelji zahtjeva, što povećava obujam rada službenika i bespotrebno produžuje rokove obrade zahtjeva.

Oko 40 poslodavaca, koji su manjim dijelom bili u dvorani, a većim dijelom sudjelovali online, aktivno su se uključili brojnim pitanjima, na koja su od predavača dobili iscrpne odgovore i pojašnjenja.