Davor Antica, Jelena Zorica, Damir Lasan, Andrijana Baranović
Izvor: ŽK Šibenik

Djelatnici ŽK Šibenik u posjetu Vinoplod-Vinariji d. d. Šibenik

Objavljeno: 29. 10. 2018. , Ažurirano: 07. 11. 2018.

U petak, 26. listopada, viši stručni suradnici Županijske komore Šibenik Davor Antica i Jelena Zorica posjetili su tvrtku Vinoplod-Vinarija d. d. u Šibeniku, gdje su se sastali s direktorom vinarije Damirom Lasanom i poslovnom tajnicom Andrijanom Baranović.

Vinarija Šibenik osnovana je davne 1959. godine, a od 1993. djeluje pod nazivom Vinoplod-Vinarija d. d. Šibenik. Osnovna djelatnost je proizvodnja vina. Među širokom paletom proizvoda ističe se nadaleko poznato vino Babić te rakija Lux Extra Travarica čije je specijalno pakiranje sa Katedralom sv. Jakova. Prošle je godine Vinoplod pokrenuo nove proizvode, likere od Višnje i Borovnice.

Proizvodi Vinoplod-Vinarije d. d..jpg

Proizvodi Vinoplod-Vinarije d. d.; Izvor: ŽK Šibenik

Damir Lasan prepoznao je važnost oznaka Hrvatska kvaliteta i  Izvorno hrvatsko za svoje proizvode te ga je Davor Antica upoznao procedurom dobivanja oznaka i sa natječajem o provođenju postupka dodjele bespovratnih sredstava u 100% iznosu za troškove rješavanja zahtjeva i trogodišnju naknadu za pravo uporabe znakova kvalitete HGK Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko.

Lasan se zahvalio na dobivenim informacijama te će prizvode Vinoploda aplicirati na natječaj za dobivanje znakova kvalitete. Zadovoljan je dosadašnjom suradnjom i informacijama koje kontinuirano dobiva od HGK.

Jelena Zorica je upoznala predstavnike Vinoploda sa Katalogom hrvatskih proizvoda i pojasnila im proceduru unosa podataka o proizvodima.

Djelatnici ŽK Šibenik su upoznali predstavnike Vinoploda sa novim projektom HGK - portalom Digitalna komora.