predsjednik Županijske komore Split, Joze Tomaš i djelatnice HZZ Regionalnog ureda Split
Izvor: HGK Split

Velik interes za predstavljanje HZZ-ovih mjera aktivne politike zapošljavanja

Objavljeno: 23. 05. 2019. , Ažurirano: 23. 05. 2019.

U HGK – Županijskoj komori Split, u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, 23. svibnja održano je predstavljanje HZZ-ovih mjera aktivne politike zapošljavanja, koje je izazvalo veliko zanimanje gospodarstvenika iz cijele županije.

''Jedna od uloga Hrvatske gospodarske komore jest informiranje naših članica o svim mogućnostima koje im mogu olakšati poslovanje i pridonijeti njihovoj konkurentnosti. Upravo zbog tog smo razloga s Regionalnim uredom HZZ-a organizirali ovu prezentaciju kako bismo vam približili mjere aktivne politike zapošljavanja te kako biste na licu mjesta mogli saznati sve što vas zanima'', poručio je nazočnima predsjednik Županijske komore Split Joze Tomaš.

U uvodnom obraćanju rukovoditeljica Odsjeka za rad s poslodavcima HZZ Regionalnog ureda Split Martina Bartulović istaknula je da je cilj mjera povećanje stope zaposlenosti te usklađivanje ponude i potražnje na tržištu rada, a naglasak prezentacije na promjenama u odnosu na prošlu godinu.

Gospodarstvenici su se mogli upoznati sa sljedećim novostima u odnosu na mjere za 2018. godinu:

• u potpori za zapošljavanje dodane su nove ciljane skupine
  • u potpori za zapošljavanje povećani su iznosi subvencije
  • u potpori za samozapošljavanje omogućeno je korištenje mjere osposobljavanje na radnome mjestu i povećana visina potpore u određenim djelatnostima
  • smanjen je broj korisnika SOR-a u javnom sektoru te ograničeno ponovno korištenje mjere.

Sudionici su upoznati s devet mjera: potporom za zapošljavanje i zapošljavanje za stjecanje prvoga radnog odnosa, potporom za usavršavanje te samozapošljavanje, obrazovanje nezaposlenih, osposobljavanje na radnome mjestu, stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa te za stjecanje odgovarajućega radnog iskustva, javni rad, potporom za očuvanje radnih mjesta te Stalni sezonac.

Nakon predavanja uslijedila su mnoga pitanja, a sudionici su seminar ocijenili vrlo korisnim te su izrazili želju za održavanjem još seminara slične tematike.