U ŽK Split održana sjednica Strukovne grupacije upravljanja zgradama

Upravitelji zgrada podržali inicijativu ugradnje dizala u višekatnice

Objavljeno: 21. 04. 2019. , Ažurirano: 24. 04. 2019.

Strukovna grupacija upravljanja zgradama ŽK Split održala je sjednicu 18. travnja u splitskoj Komori.

Ante Zuanić, predsjednik Strukovne grupacije upravljanja zgradama, izvijestio je o dogovoru s predstavnicima Grada Splita o potrebnim aktivnostima za ugradnju dizala u višestambene zgrade.

Voditeljica Odsjeka za mjesnu samoupravu Grada Splita Suzana Bartulović najavila je da Grad namjerava izdvojiti milijun kuna iz svog proračuna za subvencioniranje ugradnje dizala u višekatnice. Upravni odjel za komunalno gospodarstvo, redarstvo i mjesnu samoupravu izrađuje Pravilnik o bodovanju, nakon čega će Grad Split objaviti natječaj za dodjelu sredstava za subvencioniranje ugradnje dizala u višestambene zgrade. Pojasnila je da će važniji kriteriji biti: broj katova objekta, broj teže pokretnih osoba s invaliditetom, broj osoba treće životne dobi i sl.

Denis Sorić iz ŽK Split prezentirao je projekt Digitalna komora – Gospodarska mreža te uputio na iznimno velike mogućnosti projekta, koji će članicama pomoći u poslovanju.

Poslovni tajnik Strukovne grupacije Mladen Buljan govorio je o prednostima i nedostatcima Kodeksa poslovanja i ponašanja upravitelja nekretninama te zamolio članice da se svojim pisanim primjedbama i sugestijama aktivno uključe u izmjene i dopune Kodeksa.