Unaprjeđenje sustava učenja u obrazovanju o energetskoj učinkovitosti

Objavljeno: 18. 11. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Županijska komora Osijek i Učilište Janus iz Osijeka, u ponedjeljak 21. studenog u 13 sati  u Županijskoj komori Osijek, u Osijeku, Europske avenije 13, predstaviti će projekt „Unaprjeđenje sustava učenja u obrazovanju o energetskoj učinkovitosti“. Predstavljanje je namijenjeno graditeljskim tvrtkama.

Projekt „Unaprjeđenje sustava učenja u obrazovanju o energetskoj učinkovitosti“  odobren je u okviru poziva Jačanje kapaciteta ustanova za obrazovanje odraslih – faza II i financirao se sredstvima Europskog socijalnog fonda.

Provedbena tijela u Republici Hrvatskoj su Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta (PT1) i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (PT2).

U okviru ovoga projekta Učilište Janus iz Osijeka, u partnerstvu s Građevinskim fakultetom Sveučilišta Josip Juraj Strossmayer iz Osijeka i Udruženjem Baranja iz Luga, provelo je dva obrazovna programa: program usavršavanja za Instalatera solarnih sustava i program osposobljavanja za Toplinskog izolatera u zgradarstvu.

Poduzetnicima iz sektora graditeljstva predstavit će se projekt i rezultati projekta, razgovarati o kvalifikacijama dostupne radne snage, cjeloživotnom obrazovanju, potrebama tržišta rada za određenim kvalifikacijama, znanjima i kompetencijama, mogućnosti suradnje s obrazovnim insttitucijama te obrazovnim programima koji se nude na tržištu.

Na kraju konferencije uslijedit će svečana dodjela uvjerenja / diploma polaznicima usavršavanja za Instalatera solarnih sustava i osposobljavanja za Toplinskog izolatera u zgradarstvu.

Informacije i prijava na e-poštu:

- Snježana Babić (tel.: 031/223-880, e-mail: sbabic@hgk.hr)

- Željka Ivanušić (tel: 031/223-827, e-mail: zivanusic@hgk.hr)