Udruženje turističkih brodara HGK aktivno u rješavanju problematike svojih članica

Objavljeno: 21. 10. 2019. , Ažurirano: 21. 10. 2019.

Udruženje turističkih brodara HGK, sa sjedištem u Županijskoj komori Split, održalo je svoju četvrtu sjednicu 17. listopada na 3. HGK Danu nautike u sklopu 21. Biograd Boat Showa. Sjednicu je otvorila poslovna tajnica Udruženja Nataša Bušić iz ŽK Split, a vodio ju je zamjenik predsjednika Udruženja Jere Gaćina, Adriatic Charter d.o.o.

Rastom flote turističkih brodara u Hrvatskoj raste i problematika ove djelatnosti na kojoj već tri godine aktivno radi Udruženje koje pri Hrvatskoj gospodarskoj komori okuplja predstavnike brodova na višednevnim i jednodnevnim putovanjima te jahti s profesionalnom posadom.

Udruženje je posebno aktivno na problematici nadzora i kontrole plovnih objekata, surađujući s Ministarstvom mora prometa i infrastrukture, lučkim kapetanijama, MUP-om i carinom, čiji su predstavnici bili prisutni i na ovoj sjednici te doprinijeli daljnjim poboljšanjima u nadzoru i kontroli na moru. Brojni dosadašnji sastanci okrunjeni su vrlo dobrom situacijom na terenu, a kontinuirana suradnja i zajednički rad nastavit će se i dalje.

Kako bi se i ostala problematika turističkih brodara kvalitetno rješavala na sjednici su sudjelovali i pomoćnik ministra u Ministarstvu mora prometa i infrastrukture Anđelko Petrinić te načelnica sektora upravljanja pomorskim dobrom, lučkim i koncesijskim sustavom Nina Perko. Planirani su daljnji sastanci na temu ciljane problematike brodara, koji će se do kraja godine održati dijelom u Ministarstvu, a dijelom u HGK – Županijskoj komori Split.

Kontakt-osoba za Udruženje turističkih brodara HGK je Nataša Bušić; nbusic@hgk.hr