Autor: HGK

Udruženja komora Ekonomska regija u slivu rijeke Save (ERUSRS) predstavilo se na sajmu Viroexpo 2018.

Objavljeno: 26. 02. 2018. , Ažurirano: 27. 02. 2018.

U Virovitici se od 23. do 25.veljače održavao 23. Viroexpo, međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede. Na sajmu je sudjelovalo više od 800 izlagača iz 29 zemalja, dok je zemlja partner ovogodišnjeg sajma bila Republika Albanija.

Na zajedničkom izložbenom prostoru predstavile su se komore iz udruženja Ekonomske regije u slivu rijeke Save (ERUSRS), asocijacije temeljene na Protokolu o regionalnoj suradnji 16 gospodarskih komora s područja slijeva rijeke Save iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i BiH, osnovane radi ekonomskog povezivanja te bržega gospodarskog napretka cijele regije.

Tijekom sajma održan je i tradicionalni poslovni susret predstavnika gospodarskih, privrednih i trgovačko-industrijskih komora iz zemalja sudionica sajma, županijskih komora iz sustava Hrvatske gospodarske komore te predstavnika sajmova susjednih zemalja.

U Visokoj školi Virovitica održan je i niz stručnih predavanja iz područja gospodarstva i poljoprivrede.