Sudionici na konstituirajućoj sjednici
Izvor: HGK

U ŽK Šibenik osnovana Strukovna grupacija uljara i maslinara

Objavljeno: 01. 02. 2019. , Ažurirano: 01. 02. 2019.

U Županijskoj komori Šibenik 31. siječnja održana je Konstituirajuća sjednica Strukovne grupacije uljara i maslinara Županijske komore Šibenik.

Prisutni predstavnici uljara i maslinara izabrali su vodstvo Strukovne grupacije, usvojili Poslovnik o radu i predložili plan aktivnosti do kraja 2019. godine. Za predsjednika Strukovne grupacije jednoglasno je izabran Tomislav Duvnjak iz tvrtke Vodice  d.o.o., a za zamjenika predsjednika jednoglasno je izabran Blaž Jurin iz uljare Poljoprivredne zadruge Primošten Burni.

Jedna od planiranih aktivnosti Grupacije je rješavanje problema zbrinjavanja komine te je dogovoreno da se sljedeći tematski sastanak održi u četvrtak, 28. veljače, u PZ Primošten Burni, gdje će članovi Grupacije obići postrojenja koja odvajaju drvenasti dio komine (košticu) od ostatka komine.