Skup inženjera građevinarstva; Autor: Goran Šebelić;

U ŽK Pula održana edukacija o eGrađevinskom dnevniku

Objavljeno: 19. 04. 2023.

Radionica eGrađevinski dnevnik namijenjena prvenstveno članovima Hrvatske komore inženjera građevinarstva održana je u petak, 14. travnja u HGK - Županijskoj komori Pula. Edukacija je organizirana kako bi se sudionicima u gradnji omogućila edukacija o praktičnim aspektima vođenja eGrađevinskog dnevnika.

Tijekom predavanja prikazano je otvaranje eGrađevinskog dnevnika po konkretnim prijavama početka građenja, a sudionici radionice upoznali su se s načinom funkcioniranja nove aplikacije eGrađevinskog dnevnika, povezanošću sa eDozvolom i dr. Radionicu je održala Gordana Špehar Hafizović iz Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

U uvodnom dijelu događanja sudionike su pozdravili predsjednica Hrvatske komore inženjera građevinarstva Nina Dražin Lovrec i zamjenik župana Istarske županije Tulio Demetlika.

Podsjetimo usluga e-Građevinskog dnevnika poslala je obaveza od 1. siječnja 2023. godine, što će omogućiti digitalno praćenje cijelog procesa gradnje - od prijave početka građenja, pa sve do samog izdavanja uporabne dozvole.