Održana 7. sjednica Strukovne grupe za razvoj ljudskih potencijala i cjeloživotno učenje

Objavljeno: 22. 02. 2019. , Ažurirano: 01. 03. 2019.

U Županijskoj komori Karlovac 1. ožujka održana je 7. sjednica Strukovne grupe za razvoj ljudskih potencijala i cjeloživotno učenje, na kojoj je predstavljen web-portal cjelozivotno.pokreni-se.eu koji obuhvaća sve programe obrazovanja odraslih na području Karlovačke županije.

Portal je izrađen u sklopu projekta P.s. pokreni-se, u kojem je Županijska komora Karlovac partner Javnoj ustanovi regionalnoj Razvojnoj agenciji Karlovačke županije, te je još uvijek u fazi popunjavanja sadržaja. Članovi Strukovne grupe pozvani su na suradnju i timski rad u formiranju konačnih funkcionalnosti portala svojim prijedlozima, ali i u brizi o ažuriranju informacija koje se odnose na svakog od njih pojedinačno. Portal je izazvao zanimanje među prisutnima koji su iskoristili mogućnost razgovora i s predstavnicom tvrtke Triton d.o.o., tehničkim izvoditeljem portala.

Predstavljeni su i znakovi kvalitete Hrvatske gospodarske komore te osnovne informacije o otvorenom natječaju Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, na kojem je moguće ishoditi uvođenje znakova uz sufinanciranje od 100 posto. Predsjednica Strukovne grupe osvrnula se na važnost standardizacije kvalitete u obrazovanju te pozvala članove da sudjeluju na idućoj sjednici za koju je predviđeno gostovanje pravnog stručnjaka, koji će s članovima grupe detaljnije analizirati problematiku s kojom se susreću u svome poslovanju.