Izvor: HGK - ŽK Bjelovar

U ŽK Bjelovar održano predavanje Razmjena e-računa i projekt fiskalizacija 2.0, digitalizacija poslovnih procesa i elektronička arhiva

Objavljeno: 08. 05. 2025.

U prostoru HGK - Županijske komore Bjelovar održano je 7. svibnja predavanje: Razmjena e-računa i projekt fiskalizacija 2.0, digitalizacija poslovnih procesa i elektronička arhiva. Predavanje je organizirano u suradnji sa Financijskom agencijom (FINA).

Poduzetnicima s područja Bjelovarsko-bilogorske županije predavanje su održali predstavnici Financijske agencije Zagreb, Sektora digitalnih rješenja Viktor Obrol i Nikola Grendov.

Teme predavanja bile su aktualne informacije o digitalnim certifikatima, pohrani arhivske građe i svim procesima vezanim uz digitalizaciju, te o projektu Fiskalizacija 2.0 kojeg je nositelj Porezna Uprava RH a financiran je iz bespovratnih sredstava programa Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO) za razdoblje 2021. do 2026. godine.

Namjena projekta je uspostava sustava fiskaliziranja računa u B2B području, primjena sustava bezgotovinskog plaćanja putem e-Računa uz korištenje mogućnosti arhiviranja dokumentacije u elektronskom obliku (E-Arhiva) te naprednim online knjigovodstvom u sustavu PDV-a.

Poslovni subjekti RH imat će obvezu izdavanja e-računa od 1. siječnja 2026. godine čime se aktivno doprinosi digitalnoj tranziciji i razvoju gospodarstva uz transparentnost i sigurnost transakcija među tvrtkama.