Izvor: HGK

3. sastanak projekta CI-HUB održan u Varaždinu

Objavljeno: 23. 03. 2025.

CI-HUB Projekt: implementacija zelene i digitalne transformacije u MSP-ovima

U Varaždinu, 18. i 19. ožujka 2025., održana je prva godišnja revizija CI-HUB projekta i 3. sastanak projektnih partnera tijekom kojih su predstavljeni rezultati dosadašnjih aktivnosti i izložen plan za daljnje korake projekta.

Analiziran je trenutni status projekta s naglaskom na pilot-testiranje metodologije razvijenog Modela korisničkog prihvaćanja (UAM) u koji će biti uključeno 78 malih i srednjih poduzeća iz partnerskih regija. Ključne teme obuhvatile su komunikacijske aktivnosti, kompetencije regionalnih ekosustava, postojeće alate koji podržavaju i potiču prijelaz na kružno gospodarstvo za mala i srednja poduzeća.

Također, s partnerima su održane radionice za implementaciju predstojećih projektnih aktivnosti, a predstavljena je i platforma B2GreenHub u okviru koje projekt Circular Innovation Hub transformira način na koji mala i srednja poduzeća usvajaju zelena i digitalna rješenja.

Drugi dan bio je usmjeren na pregled aktivnosti i dosadašnjih rezultata projekta, financijski napredak te procjenu upravljanja i dugoročnu održivost projekta, a tijekom sastanka partneri su pokazali da iznimna razina suradnje osigurava konzistentnost i učinkovitu provedbu projektnih ciljeva.