U Slatini održan peti slatinski obrtnički sajam

Objavljeno: 11. 06. 2018. , Ažurirano: 13. 06. 2018.

U Slatini je 10. lipnja održan peti slatinski obrtnički sajam, na kojem se predstavilo 80-ak obrtnika, poduzetnika, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva, kućnih radinosti i udruga.

20180610_134230.jpg

Na svečanosti otvorenja govorili su potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Darko Knežević, direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura i predsjednik Udruženja obrtnika Slatine Zlatko Šomođi, a sajam je otvorio dogradonačelnik Slatine Bojan Plantak.

“Iznimna mi je čast biti s vama ovo nedjeljno prijepodne i na taj vam način pružiti potporu u radu. Obrtnici su često marginalizirani, često građani drugog reda, a upravo su obrtnici oni koji pune proračun lokalne, županijske i državne uprave. Svim izlagačima koji su danas došli pokazati svoje proizvode, usporediti ih s proizvodima svoje konkurencije, želim uspješan sajam, uspješan dan i da što bolje predstave ono što najbolje znaju i uspješno rade, proizvode svog obrta”, rekao je potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Darko Knežević.

“Sajmovi su mjesto susreta ponude i potražnje, u svijetu ih ima 31.000, svjetska asocijacija sajmova prati više od 1000. U Hrvatskoj trenutno ima oko 300 sajmova i izložbi, no ono što je bitno je to da na području Virovitičko-podravske županije sajmovanje ima dugu tradiciju, pa tako i u Slatini. Upravo je sajam mjesto koje daje impuls svemu onome što se na njemu susretne, kao i uspostavi novih poslovnih odnosa, njegovanje postojećih, promocija novih proizvoda i dizajna. Bitno je, zbog njihove refleksije na gospodarstvo, sajmove imati u kontinuitetu”, rekao je direktor ŽK Virovitica Milan Vanđura.

20180611_100437.jpg

Za posjetitelje sajma iz kontinentalnih krajeva Hrvatske organiziran je niz sadržaja i popratnih događanja.