Izvor: HGK

U Sisku održan 3. Sajam robotike i automatizacije

Objavljeno: 06. 06. 2025.

U Sisku je 6. lipnja održan 3. Sajam robotike i automatizacije, koji je dio programskih aktivnosti Regionalnog centra kompetentnosti Tehničke škole Sisak. Na sajmu je HGK – Županijska komora Sisak predstavila usluge Hrvatske gospodarske komore, uključujući i Digitalnu komoru.

Cilj sajma bio je posjetiteljima prikazati najnovija dostignuća u području automatizacije industrijskih procesa i robotike, kao i predstaviti Centar, njegove strukovne nastavne procese te suvremenu opremu koja omogućuje njihovu provedbu.

Izlagači su predstavili najnovije proizvode, usluge i tehnička rješenja iz područja automatizacije, industrijske i mobilne robotike, CNC tehnologije, industrije 4.0, industrijske pneumatike, senzorike te integracije navedenih sustava.