Sudionici seminara; Izvor: HGK

U Šibeniku održan seminar o zapošljavanju stranih radnika

Objavljeno: 17. 06. 2024.

HGK - Županijska komora Šibenik u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područnim uredom Šibenik i Policijskom upravom Šibensko-kninske županije, organizirali su seminar "Zapošljavanje stranih radnika", koji se održao u Adriatic Business Centru, Šibenik.

Cilj seminara je bio upoznati tvrtke s postupkom zapošljavanja državljana iz trećih zemalja te im ukazati na najčešće izazove s kojima se pritom mogu susresti. Namijenjen je bio svima koji imaju potrebu za zapošljavanjem strane radne snage i prezentirati će se postupci, potrebna dokumentacija i procedura za uvoz stranih radnika, te mogući izazovi. Sudionici seminara su postavljali pitanja predstavnicima mjerodavnih institucija.

Ujedno je iskorištena prilika za predstavljanje prvog integracijskog programa za strane radnike "Welcome to Croatia" koji provodi HGK u suradnji sa Veleučilištem Edvard Bernays. Cilj programa je integracija stranih radnika u društvu i poslovnu zajednicu.

Josip Laća-.jpg

Josip Laća, poslovni tajnik ŽK Šibenik; Izvor: HGK ŽK Šibenik; Snimio: HGK ŽK Šibenik

 

Na kraju su predstavnici Grada Šibenika predstavili projekt "Residents of the Future" koji se bavi pitanjima depopulacije, privlačenja novih stanovnika i investicija.  U sklopu projekta planirana je kampanja za studente na zagrebačkim fakultetima s ciljem promocije mogućnosti zapošljavanja u šibenskim tvrtkama.