U Rovinju održan međunarodni sajam namještaja Design District

Objavljeno: 20. 11. 2018. , Ažurirano: 21. 11. 2018.

U Rovinju je od 15. do 18. studenoga održan međunarodni sajam namještaja Design District. Na svečanosti otvorenja predsjednica HGK - Županijske komore Pula Jasna Jaklić Majetić pozdravila je izlagače i uzvanike u ime Hrvatske gospodarske komore uz čiju je potporu sajam održan.

Jaklin Majetić je istaknula kako su drvna industrija te proizvodnja namještaja u Hrvatskoj sektori koji imaju veliki potencijal, a primjenom novih tehnologija i ulaganjima u razvoj i inovacije sigurno se može stvoriti veća dodanu vrijednost. Pritom se implementacijom dizajna i inovacija u proizvodnji dobiva izuzetno kvalitetan proizvod koji može naći svoga kupca na svakom tržištu. Statistika pokazuje da je u prvih šest mjeseci ove godine djelatnost prerade drva i drvnih proizvoda zabilježila rast od 4,4 posto dok je u prozvodnji namještaja zabilježen rast od 3,4 posto u odnosu na isto razdoblje u 2017. godini. Ako se uzme u obzir da je u proizvodnji namještaja u Hrvatskoj samo 5 posto  uvozne komponente, onda imamo priliku svaki komad hrvatskog namještaja prodati na svjetskom tržištu kao 100 postotni  hrvatski proizvod, zaključila je Majetić.

U sklopu sajma predstavnici HGK - ŽK Pula predstavili su izlagačima i drugim zainteresiranima kroz prezentaciju i individualne konzultacije  novu uslugu HGK – portal Digitalnakomora.hr te predstavili mogućnost korištenja bespovratne potpore Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta za ulazak za sustav kvalitete.

Među nizom prezentacija i stručnih predavanja valja istaknuti kako je na sajmu predstavljena novost na hrvatskom tržištu - rasvjetu od betona. Danica Jelenić, Loredana Jurman Papišta, Virna Višković Agušaj i Katja Sošić, direktorice četiri hrvatske tvrtke, u proteklih su nekoliko mjeseci istraživale spoj betona i rasvjete. Rezultat suradnje, Aston, visilice od betona za unutarnju i vanjsku rasvjetu i B-ton, stupiće za vanjsku rasvjetu predstavile su na posebno organiziranom događanju pod nazivom Snaga svjetla iz čvrstoće betona.

20181116-379A0764-2.JPG

Predastavnice tvrtki Beton Lučko, Elton, Holcim Hrvatska i Plan 10  Snimio: Tonči Hrastić

Riječ je o lokalnim proizvodima koje proizvode četiri tvrtke Beton Lučko, Eltor, Holcim Hrvatska i Plan 10, a proizvodi su predstavljeni arhitektima, hotelskim kućama, gradovima i općinama. Podršku ovom događanju dale su među ostalim, predsjednica ŽK Pula i  Gordana Restović, predsjednica Udruge poslovnih žena Krug.