U Rijeci održan prvi ovogodišnji Wine EnoGASTRO Vip EVENT

Objavljeno: 18. 06. 2021. , Ažurirano: 18. 06. 2021.

Na botelu Marina u Rijeci, 16. lipnja održan je prvi ovogodišnji Wine EnoGASTRO Vip Event, koji je okupio brojne ugostitelje i turističke djelatnike Kvarnera s ciljem da se kroz edukativne radionice i promociju upoznaju s kvalitetnim proizvodima domaćih i inozemnih izlagača.

Pozdravnim riječima učesnicima Međunarodne konferencije vinskih, ugostiteljskih i gastronomskih znalaca obratili su se zamjenik župana Vojko Braut, direktor Turističke zajednice Petar Škarpa i gradonačelnik Marko Filipović.

Organizator manifestacije Dantes Begić, vlasnik obrta  Ricerca Mercato, naglasio je važnost ovog događanja u predstavljanju lokalne enogastronomije te je zahvalio Gradu Rijeci, Turističkoj zajednici Grada, HGK – Županijskoj komori Rijeka, Obrtničkoj komori te Primorsko goranskoj županiji na podršci ovoj manifestaciji.

Novitet ovogodišnjeg izdanja Wine EnoGASTO Vip Eventa bio je humanitarni Cooking show, održan tijekom dana u stankama između radionica. U njegovoj pripremi, uz chefa Dragana Jovanovića, Luku Dančulovića i kuhare Botela Marina, sudjelovali su Konoba Loznati, Vinotel Gospoja, restoran Conca d’oro te Konoba Ribica.