U Komori Zagreb održan Seminar za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi

Objavljeno: 10. 03. 2017. , Ažurirano: 10. 03. 2017.

U Komori Zagreb održan je 7. i 8. ožujka Seminar za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi, pustolovne vodiče. Edukaciju su organizirali Sektor za turizam HGK i Odsjek za turizam Komore Zagreb, u suradnji s Hrvatskom gorskom službom spašavanja (HGSS).

Program edukacije za pustolovne vodiče traje od 2004. godine, a do danas ga je prošlo više od 700 polaznika. Cijelu edukaciju provodi HGSS, pokrivajući razne vrste pustolovnog turizma kojim se vodiči bave (ronjenje, jedrenje, rafting, planinarenje i sl.). Cilj je edukacije obučiti vodiče sigurnom vođenju skupine, osnovama meteorologije, snalaženju u prostoru, mogućim opasnostima u prirodi te kako reagirati dogodi li se nesretan slučaj. Inače, edukacija u bilo kojem vidu turizma izuzetno je važna zbog što kvalitetnije usluge, zbog zaštite zdravlja i života turista, a i same struke.

Seminar u Zagrebu pohađalo je 25 polaznika  uz stručno vodstvo HGSS-ova tima, koji su činili Mladen Mužinić, Željko Arnautović, Dubravko Butala i Borislav Aleraj. Polaznici su uspješno savladali teorijski i praktični dio obuke za što su im dodijeljeni certifikati o završenoj obuci potrebni za daljnji rad.