Edukacija o GDPR-u
Autor: HGK - ŽK Pula

U HGK – Županijskoj komori Pula održana radionica o GDPR-u

Objavljeno: 22. 05. 2019. , Ažurirano: 23. 05. 2019.

U utorak, 21. svibnja, u Županijskoj komori Pula održana je radionica za poduzetnike GDPR godinu dana kasnije – iskustva u provedbi, usklađenje kompanija, česta pitanja i revizija.

Radionica je organizirana kako bi se gotovo godinu dana nakon provedbe Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR) informiralo tvrtke kako i u kolikoj su mjeri uskladile svoje poslovanje, koje su najčešće pogreške u primjeni te kako ih otkloniti, odnosno kako uskladiti svoje poslovanje s Uredbom.

Odvjetnica Ana Brbić Valković osvrnula se na područja provedbe Uredbe, dok je Danko Pigac iz tvrtke Pragmatekh d.o.o. govorio o potrebi revizije usklađenosti za prepoznavanje i ispravljanje pogrešaka u primjeni, navodeći vrlo konkretne primjere ispravljanja pogrešaka te o aktivnostima koje provode Agencija za zaštitu osobnih podataka (AZOP) i druga nacionalna nadzorna tijela.

Pigac je istaknuo da tvrtke još nisu dovoljno uskladile svoje poslovanje, a neki od razloga tome jesu neadekvatna educiranost zaposlenika, neadekvatna ili nepotpuna dokumentacija te izostanak usklađenosti procesa. "Primjena GDPR-a, među ostalim, podrazumijeva novi pristup osobnim podatcima i odnosu s klijentima, identifikaciju poslovnih procesa i izloženosti osobnih podataka, a pritom je nužno održavanje usklađenosti poslovanja", zaključio je Pigac.