Autor: ŽK Pula

U HGK – Županijskoj komori Pula održan prijam za nagrađene

Objavljeno: 11. 10. 2019. , Ažurirano: 11. 10. 2019.

HGK – Županijska komora Pula i Istarska županija upriličili su danas svečani prijam za finaliste i dobitnike turističkih priznanja na nedavno održanim Danima hrvatskog turizma.

Predsjednica HGK – ŽK Pula Jasna Jaklin Majetić istaknula je kako se ovo tradicionalno okupljanje organizira s ciljem odavanja priznanja svim turističkim djelatnicima koji su uložili maksimum truda i znanja u pripremu ove, ali i ranijih turističkih sezona i postigli visoku razinu konkurentnosti i kvalitete turističkog proizvoda, te atraktivnost cjelokupne destinacije.

"Iako je priprema ove turističke sezone bila vrlo zahtjevna, uz dobru suradnju javnog i privatnog sektora i pravovremene zajedničke akcije, postignuti su  jako dobri rezultati, a ovogodišnji Dani hrvatskog turizma bili su u znaku Istre, uz mnogo nagrada koje su došle u ruke istarskih turističkih tvrtki i istaknutih pojedinaca", rekla je Jaklin Majetić, dodavši kako su tome pridonijele velike investicije u podizanje kvalitete smještaja i usluge, ulaganje u kadrove te zajedničke marketinške akcije na emitivnim tržištima.

Zamjenik župana koji obnaša dužnost Župana Istarske županije Fabrizio Radin zahvalio je i čestitao nagrađenima na promociji Istarske županije na području turizma, naglasivši kako rast istarskog turizma u budućnosti treba biti usmjeren prema održivom rastu i rastu kvalitete te gostima veće platežne moći, te je u tom pravcu predložio i uvođenje nove nagrade za turistički sektor u kategoriji održivog rasta u turizmu.

Direktor Turističke zajednice Istarske županije Denis Ivošević istaknuo je kako velik broj nagrađenih pokazuje kako Istarska županija svake godine razvija nove turističke proizvode koje su rezultat suradnje privatnog i javnog sektora ali i suradnje koja se odvija unutar privatnog, odnosno javnog sektora.