Elvis Križić (ETS d.o.o.), Tajana Tomašević (METIS d.d.), Ivo Usmiani (Jadran – galenski laboratorij d. d.), Heri Bezić (HGK – ŽK Rijeka) i Nikola Turčić (G. P. P. MIKIĆ d.o.o.)

Svečano dodijeljene plakete "Zlatna kuna" najuspješnijim tvrtkama u Primorsko-goranskoj županiji

Objavljeno: 20. 10. 2021. , Ažurirano: 25. 10. 2021.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK – Županijske komore Rijeka, 19. listopada, dodijeljene su plakete "Zlatna kuna" za najbolje veliko, srednje i malo trgovačko društvo u Primorsko-goranskoj županiji u 2020. godini te plaketa "Zlatna kuna" za životno djelo.

Uzvanicima se uvodno obratio v.d. predsjednika HGK – ŽK Rijeka, prof. dr. sc. Heri Bezić, ističući da je 2020. godina bila iznimno teška godina, naročito za hotelijersko-turističke tvrtke. Iz objektivnih razloga nije bilo lako u gospodarskom okruženju, tim više su uspjesi današnjih dobitnika još veći, na čemu im je Bezić čestitao. Također je istaknuo važnost što boljeg iskorištavanja EU fondova koji će nam uskoro biti a raspolaganju za financiranje razvoja, posebice u transformaciji prema Industriji 4.0, u čemu će ŽK Rijeka pomoći svojim članicama.

Skupu su se obratili zamjenica gradonačelnika Rijeke Sandra Krpan i zamjenik župana PGŽ Vojko Braut, a svečanosti su prisustvovali svi dobitnici priznanja kao i članovi Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Rijeka.

Bezić je uručio plakete 'Zlatna kuna' najuspješnijim tvrtkama. U kategoriji malih tvrtki, plaketu "Zlatna kuna" dobilo je trgovačko društvo ETS d.o.o. iz Čavli, čiju je nagradu preuzeo član Uprave Elvis Križić

plaketa Zlatna kuna ETS.jpg
Elvis Križić, član uprave ETS d.o.o., i Heri Bezić, predsjednik ŽK Rijeka; Izvor: HGK.

U kategoriji srednjih tvrtki
, plaketom "Zlatna kuna" nagrađeno je trgovačko društvo Metis d.d. iz Kukuljanova, a plaketa je uručena predsjednici Uprave Tajani Tomašević.

plaketa Zlatna kuna METIS.jpg
Tajana Tomašević, predsjednice uprave tvrtke Metis d.d., i Heri Bezić, predsjednik HGK – ŽK Rijeka; Izvor: HGK.

U kategoriji velikih tvrtki
plaketu "Zlatna kuna" dobilo je trgovačko društvo Jadran – galenski laboratorij d.d. iz Rijeke, čiju je plaketu preuzeo Ivo Usmiani, predsjednik Upravnog odbora tvrtke.

plaketa Zlatna kuna JGL.jpg
Ivo Usmiani, predsjednik upravnog odbora tvrtke Jadran – galenski laboratorij d. d., i Heri Bezić, predsjednik HGK – ŽK Rijeka; Izvor: HGK.

Nagradu za životno djelo HGK – ŽK Rijeka ove je godine postuhmno dodjelila Nikoli Turčiću – Mikiću (1947. - 2020.), inženjeru građevine. Plaketu je preuzeo njegov sin Nikola Turčić.

plaketa  Zlatna kuna Turcic.jpg
Nikola Turčić, G. P. P. MIKIĆ d.o.o., i Heri Bezić, HGK – ŽK Rijeka; Izvor: HGK.

Uz dobitnika JGL d.d., u kategoriji velikih trgovačkih društava, bili su nominirani i GP Krk d.d.  te Plodine d.d.. U kategoriji srednjih trgovačkih društava, uz dobitnika Metis d.d., bili su nominirani i Jadranska vrata d.d. te Montelektro d.o.o. iz Kastva. U kategoriji malih trgovačkih društava, uz dobitnika ETS d.o.o. iz Čavala, bili su nominirani i SL Mont d.o.o. i Vard Design Liburna d.o.o., oboje iz Rijeke.