Izvor: HGK
U HGK ŽK Koprivnica održan Info dan za poduzetnike
Objavljeno: 20. 03. 2025.
Izvor: HGK
U srijedu, 19. ožujka, održan je Info dan za poduzetnike u HGK ŽK Koprivnica čije je cilj bio upoznati poduzetnike s otvorenima natječajima za potpore i natječjama koji će biti otvoreni do kraja 2025. godine.
Na početku radionice u ime organizatora i domaćina HGK ŽK Koprivnica Koprivnica prisutnima se obratila viša stručna savjetnica Renata Lohajner koja je predstavila program radionice te uvodno naglasila da je Koprivničko-križevačka županija pri samom vrhu u Republici Hrvatskoj po izdvajanjima proračunskih sredstava za poticanje razvoja gospodarstva.

Viša strča savjetnica Renata Lohajner, Izvor: HGK
Prisutnima se obratio župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren koji je u svom obraćanju istaknuo je važnost dostupnih potpora za razvoj privatnog sektora i poljoprivrede te naglasio ulaganja kojima Županija kroz različite programe i mjere kontinuirano podupire obrtništvo i poduzetništvo.
"Županija je kroz mjere za poduzetnike u četiri godine osigurala ukupno 3.9 milijuna eura pomoći pa smo tako za subvencioniranje kamata za poduzetničke kredite osigurali više od 283 tisuća eura, a kroz potpore za nabavu opreme poduzetnika izdvojili smo 375 tisuća eura. Isto tako, već sedmu godinu za redom provodimo program START UP kojim potičemo samozapošljavanje, a tijekom godina uz pomoć tog programa osigurali smo preko 400 tisuća eura uz pomoć kojih je otvoreno novih stotinjak obrta. Vjerujemo da ova sredstva uvelike olakšavaju početak rada i pomažu novim poduzetnicima da se lakše snađu na tržištu", naglasio je župan Koren.

Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren; Izvor: HGK
Stručnjaci iz različitih institucija predstavili su mogućnosti financiranja poduzetničkih projekata kroz mjere aktivne politike zapošljavanja. Prezentirane su i potpore male vrijednosti za privatni sektor i poljoprivrednike koje pruža Koprivničko-križevačka županija te mogućnosti za poduzetnike u sklopu Plana industrijske tranzicije Sjeverne Hrvatske (ITP 2021.-2027.). Također sudionicima su predstavljene prilike koje nudi HAMAG-BICRO i Mjere HZZ-a za poticanje zapošljavanja.
Renata Lohajner je predstavila Digitalnu komoru s naglaskom na modul E-financiranje kroz koji poduzetnici mogu pretraživati natječaje te indikativne programe objave natječaja u 2025. godini iz programa PKK -a i ITP-a te Fonda za zaštitu okoliša.
