Lider-nagrađeni
Izvor: HGK
Autor: ŽK Varaždin

Tvrtke iz ŽK Varaždin nagrađene na izboru najboljih proizvodnih investicija u Hrvatskoj

Objavljeno: 17. 11. 2016. , Ažurirano: 18. 11. 2016.

Poslovni tjednik Lider organizirao je u srijedu, 16. studenoga, u hotelu Westin u Zagrebu, završnu manifestaciju Projekta Lider invest – izbor najboljih velikih, srednjih i malih proizvodnih investicija u Hrvatskoj, kada su tvrtke koje je nominirala ŽK Varaždin dobile nagrade.

Projekt je predstavljen hrvatskoj javnosti 12. travnja 2016., nominacije investicija trajale su do 15. srpnja, a Županijska komora Varaždin nominirala je sedam investicija od kojih su nagrađene sljedeće:

-Tvrtka Press Glass d. o. o. iz Jalžabeta nagrađena je posebnim priznajem Employee Lider invest za svoj doprinos u zapošljavanju. Investicijom vrijednom 150 milijuna kuna zaposlila je 210 osoba. Bavi se prerađivanjem stakla za potrebe u građevini te koristi vrhunske strojeve i najnapredniju tehnologiju.

-Tvrtka Inoxmont-VS d. o. o. iz Ludbrega dobitnik je priznanja ECO Lider invest za doprinos održivom razvoju i kvaliteti života građana te zaštiti prostora i okoliša, a svojom investicijom izgradili su i opremili proizvodno-poslovni kompleks te pritom posebno vodili računa o energetskoj učinkovitosti i najsuvremenijim tehnologijama očuvanja energije. Tvrtka se bavi proizvodnjom gotovih metalnih proizvoda.

Misija projekta bila je prepoznavati i promicati investicije koje otvaraju nova radna mjesta, povećavaju izvoz i stvaraju dodanu vrijednost te primjerom i stečenim iskustvima jačaju povjerenje u institucionalne i pravne okvire potrebne za stvaranje pozitivnog ozračja koje će privući buduće ulagače.

Kvalitetu prijavljenih investicijskih projekata ocjenjivao je stručni odbor kojeg čine: Mladen Vedriš, predsjednik, Damir Novinić (AIK), Tomislav Radoš (HGK), Slavko Krajcar (FER), Vedrana Jelušić Kašić (EBRD), Sandra Švaljek (EIZG), Zdenko Adrović (HUB), Benjamin Cerovac (Bisnode) i Miodrag Šajatović (Lider).