Suradnja Komore Zagreb i regionalnog ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Zagreb

Objavljeno: 23. 01. 2017. , Ažurirano: 23. 01. 2017.

U Komori Zagreb 23. siječnja predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich i direktor Mladen Stević sastali su se s Marijom Halić, v. d. predstojnice regionalnog ureda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Zagrebu, i Ljiljanom Špoljarić, rukovoditeljicom Odsjeka za aktivnu politiku zapošljavanja HZZ-a.

Razgovarali su o trendovima na tržištu rada, posebice o ponudi i potražnji u građevinarstvu, ugostiteljstvu i turizmu, djelatnostima u kojima je prisutan velik broj slobodnih radnih mjesta. Halić je naglasila kako je boljim radnim uvjetima i odgovarajućim plaćama i stimulacijama potrebno nezaposlene osobe motivirati na rad. Uz to, istaknula je da će HZZ provoditi informativne radionice po gradovima u Zagrebačkoj županiji, u vezi s novom mjerom aktivnog zapošljavanja te je pozvala Komoru Zagreb da se uključi u navedenu aktivnost i predstavi svoje usluge i aktivnosti, što je i prihvaćeno.

Na sastanku je uručena zahvalnica regionalnog ureda HZZ-a Zagreb Komori Zagreb za uspješnu suradnju, potporu i sudjelovanje na proteklih deset sajmova poslova u Zagrebu, koje je uspješno organizirao regionalni ured Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u Zagrebu, a koji je u listopadu prošle godine okupio oko 5000 nezaposlenih osoba i više od 90 poslodavaca.