Izvor: HGK

Održana prezentacija Mogućnosti sufinanciranja poduzetničkih projekata sredstvima EU

Objavljeno: 24. 04. 2018. , Ažurirano: 07. 05. 2018.

U okviru sjednice Gospodarskog vijeća Komore Zagreb održana je prezentacija Mogućnosti sufinanciranja poduzetničkih projekata sredstvima EU.

Naglasak je bio na trenutno otvorenom natječaju Izgradnja i opremanje proizvodnih kapaciteta MSP, čija je svrha poboljšanje poslovnog razvoja i tehnološke spremnosti MSP-ova koji djeluju u identificiranim prihvatljivim djelatnostima.

O mogućnostima sufinanciranja poduzetničkih projekata sredstvima EU govorio je Julije Katančević, samostalni savjetnik u sektoru za međunarodne poslove i EU Hrvatske gospodarske komore. Jadranka Mršić Hebrang predstavila je kreditiranje za sufinanciranje EU projekata i ESIF kredite za Rast i razvoj te usluge koje nudi Hrvatska banka za obnovu i razvitak za sufinanciranje vlastitog učešća tvrtki u EU projektima te ostale linije kreditiranja koje su poduzetnicima na raspolaganju.