Popis sudaca prvostupanjskih vijeća


Suce Suda časti imenuje Upravni odbor Hrvatske gospodarske komore na mandat od četiri godine.

Odluka o imenovanju sudaca na listu sudaca za prvostupanjska i drugostupanjska vijeća objavljena je u Narodnim novinama, broj 74/20. 

Lista sudaca za prvostupanjska vijeća Suda časti


a) nezavisni pravni stručnjaci

  1. Zinka Bulka, sutkinja, Županijski sud u Velikoj Gorici, Ulica Hrvatske bratske zajednice 1, Velika Gorica
  2. Lucija Butigan, sutkinja, Trgovački sud u Zagrebu, Amruševa 2/II, Zagreb
  3. Nikolina Dorić Hadžisejdić, sutkinja, Trgovački sud u Zagrebu, Amruševa 2/II, Zagreb
  4. Vesna Gašparuš-Horvat, sutkinja, Županijski sud u Velikoj Gorici, Ulica Hrvatske bratske zajednice 1, Velika Gorica
  5. Ksenija Grgić, sutkinja, Županijski sud u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, Zagreb
  6. mr. sc. Dražen Jakovina, zamjenik predsjednika Suda i predsjednik Građanskog odjela, Županijski sud u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, Zagreb
  7. Ivana Koštarić Fegeš, sutkinja, Trgovački sud u Zagrebu, Amruševa 2/II, Zagreb
  8. Diana Preglej, sutkinja, Županijski sud u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, Zagreb
  9. Nikola Ramušćak, sudac, Županijski sud u Velikoj Gorici, Hrvatske bratske zajednice 1, Velika Gorica
  10. Nikola Ribarić, sudac, Trgovački sud u Zagrebu, Amruševa 2/II, Zagreb
  11. Marijan Vugić, sudac, Županijski sud u Zagrebu, Trg Nikole Šubića Zrinskog 5, Zagreb
  12. Darko Župančić, sudac, Općinski sud u Novom Zagrebu, Stalna služba u Samoboru, Obrtnička 2, Samobor
  13. Branka Pleskalt, predsjednica Suda, Trgovački sud u Bjelovaru, Šetalište dr. Ivše Lebovica 48, Bjelovar
  14. Vladimir Šestak, sudac, Županijski sud u Bjelovaru, Josipa Jelačića 1, Bjelovar
  15. Sanja Maria Gašparović, sutkinja, Općinski sud u Čakovcu, Ruđera Boškovića 18, Čakovec
  16. Josita Begović, sutkinja, Županijski sud u Dubrovniku, Dr. Ante Starčevića 26, Dubrovnik
  17. Đorđo Benussi, sudac, Županijski sud u Dubrovniku, Dr. Ante Starčevića 26, Dubrovnik
  18. Srđan Gavranić, sudac, Trgovački sud u Splitu, Stalna služba u Dubrovniku, Dr. Ante Starčevića 23, Dubrovnik
  19. Vesna Britvec, sutkinja, Županijski sud u Karlovcu, Trg bana Petra Zrinskog 2, Karlovac
  20. Alenka Laptalo, sutkinja, Županijski sud u Karlovcu, Trg bana Petra Zrinskog 2, Karlovac
  21. Mima Mrvoš, sutkinja, Općinski sud u Karlovcu, Trg hrvatskih branitelja 1, Karlovac
  22. Irena Šegavić, sutkinja, Općinski sud u Karlovcu, Trg hrvatskih branitelja 1, Karlovac
  23. Mira Šimac, sutkinja, Općinski sud u Karlovcu, Trg hrvatskih branitelja 1, Karlovac
  24. Lovranka Grabić Abramac, sutkinja, Općinski sud u Šibeniku, Stalna služba u Kninu, Dr. Franje Tuđmana 6, Knin (Ured HGK za područje posebne državne skrbi Knin)
  25. Mato Jelić, sudac, Općinski sud u Šibeniku, Stalna služba u Kninu, Dr. Franje Tuđmana 6, Knin (Ured HGK za područje posebne državne skrbi Knin)
  26. Jasmina Pižir Mataija, sutkinja, Općinski sud u Zlataru, Trg slobode 14a, Zlatar (za područje ŽK Krapina)
  27. Vinko Vladić, sudac, Općinski sud u Zlataru, Trg slobode 14a, Zlatar (za područje ŽK Krapina)
  28. mr. sc. Mirjana Baran, predsjednica Suda, Trgovački sud u Osijeku, Zagrebačka ulica 2, Osijek 
  29. Zvonko Vrban, sudac, Županijski sud u Osijeku, Europska avenija 7, Osijek
  30. dr. sc. Sanja Zagrajski, sutkinja, Županijski sud u Osijeku, Europska avenija 7, Osijek
  31. Slavka Nikšić, sutkinja, Općinski sud u Gospiću, Trg Alojzija Stepinca 3, Gospić (za područje ŽK Otočac)
  32. Ilka Leko, sutkinja, Općinski sud u Požegi, Svetog Florijana 2, Požega
  33. Marija Balenović, sutkinja, Županijski sud u Slavonskom Brodu, Tome Skalice 2 (za područje ŽK Požega)
  34. Predrag Dragičević, sudac, Županijski sud u Slavonskom Brodu, Tome Skalice 2 (za područje ŽK Požega)
  35. Milena Blagonić, sutkinja, Općinski sud u Puli-Pola, Kranjčevićeva 8, Pula-Pola
  36. Miroslav Ružić, sudac, Općinski sud u Puli-Pola, Kranjčevićeva 8, Pula-Pola
  37. Robert Fabris, sudac, Županijski sud u Puli-Pola, Kranjčevićeva 8, Pula-Pola
  38. Ivan Vučemil, predsjednik Građanskog odjela, Županijski sud u Rijeci, Žrtava fašizma 7, Rijeka
  39. Brankica Malnar, sutkinja, Županijski sud u Rijeci, Žrtava fašizma 7, Rijeka
  40. Ema Brdovčak, sutkinja, Trgovački sud u Rijeci, Zadarska 1 i 3, Rijeka
  41. Ljiljana Milina, sutkinja, Županijski sud u Sisku, Stjepana i Antuna Radića 8b, Sisak
  42. Lovorka Grahek, sutkinja, Općinski sud u Sisku, Trg Ljudevita Posavskog 5, Sisak
  43. Siniša Orlić, sudac, Općinski sud u Sisku, Trg Ljudevita Posavskog 5, Sisak
  44. Irena Dikanović-Terzić, predsjednica Građanskog odjela, Županijski sud u Slavonskom Brodu, Tome Skalice 2, Slavonski Brod
  45. Dubravka Šimić, sutkinja, Županijski sud u Slavonskom Brodu, Tome Skalice 2, Slavonski Brod
  46. Nada Kemec, dipl. iur., javni bilježnik, Javnobilježnički ured Nada Kemec, Trg Pobjede 22, Slavonski Brod
  47. Maria Majić, sutkinja, Županijski sud u Splitu, Gundulićeva 29a, Split
  48. Tihana Pivac, sutkinja, Županijski sud u Splitu, Gundulićeva 29a, Split
  49. Marija Balić Jurišić, sutkinja, Trgovački sud u Splitu, Sukoišanska 6, Split
  50. Vinka Mitrović, sutkinja, Trgovački sud u Splitu, Sukoišanska 6, Split
  51. dr. sc. Mladen Pavlović, sudac u mirovini, Trgovački sud u Splitu, Sukoišanska 6, Split
  52. Terezija Goreta, sutkinja, Trgovački sud u Zadru, Dr. Franje Tuđmana 35, Zadar (za područje ŽK Šibenik)
  53. Branko Ivić, sudac, Županijski sud u Šibeniku, Stjepana Radića 81, Šibenik
  54. Iris Hatvalić-Nemec, sutkinja, Trgovački sud u Varaždinu, Braće Radića 2, Varaždin
  55. Dijana Hofer, sutkinja, Županijski sud u Varaždinu, Braće Radića 2, Varaždin
  56. Zoran Mandić, sudac, Općinski sud u Virovitici, Tomaša Masaryka 8, Virovitica
  57. Vladimir Ferenčević, sudac, Županijski sud u Bjelovaru, Stalna služba u Virovitici, Ljudevita Gaja 3, Virovitica
  58. Hrvoje Smital, sudac, Općinski sud u Vukovaru, Stalna služba u Vinkovcima, Trg bana Josipa Šokčevića 17, Vinkovci (za područje ŽK Vukovar)
  59. Dijana Grancarić, sutkinja, Županijski sud u Zadru, Ulica plemića Borelli 9, Zadar
  60. Željko Đerđ, sudac, Županijski sud u Zadru, Ulica plemića Borelli 9, Zadar
  61. Ardena Bajlo, predsjednica Suda, Trgovački sud u Zadru, Dr. Franje Tuđmana 35, Zadar
  62. Tomislav Jurlina, sudac, Trgovački sud u Zadru, Dr. Franje Tuđmana 35, Zadar

 

b) predstavnici trgovaca – članica HGK

  1. Vinko Berković, dipl. iur., povjerenik, Odsjek za usklađenost poslovanja, Hrvatski Telekom d.d., R. F. Mihanovića 9, Zagreb
  2. Ivana Gabrić, mag. iur., korporativna pravnica u Uredu člana uprave za pravne, kadrovske i opće poslove, Končar – Elektroindustrija d.d., Fallerovo šetalište 22, Zagreb
  3. Valentina Ključar, magistra inženjerka prometa, prodajna predstavnica, DB Schenker d.o.o., Dugoselska cesta 5, Rugvica
  4. Narcisa Knežević, dipl. iur., voditeljica, Služba za pravne poslove, Sektor za pravne poslove i upravljanje ljudskim potencijalima, HEP - Operator distribucijskog sustava d.o.o., Ulica grada Vukovara 37, Zagreb
  5. Natalija Kovač Luketić, dipl. oec., rukovoditeljica odjela komercijale, Ivanićplast d.o.o., Vukovarska 6, Ivanić Grad
  6. Aida Marijan, dipl. iur., direktorica za pravne poslove i zastupanja Končar – Elektroindustrija d.d., Fallerovo šetalište 22, Zagreb
  7. Siniša Radaković, dipl. iur., direktor, likvidacije šteta, Allianz Zagreb d.d., Selska cesta 136 – 138, Zagreb
  8. Marko Šarić, dipl. ing. prometa, magistar specijalist polje ekonomija, sveučilišni specijalist strategije i korporativnog upravljanja, direktor, Media Dom d.o.o. i Media Universal d.o.o., Avenija Dubrovnik 10, Zagreb
  9. Ivan Zrnc, stručni specijalist menadžmenta financija, direktor, Gorica Staklo TC d.o.o., Sisačka 43, Velika Gorica
  10. Ivana Žižak, dipl. iur., voditeljica pravnog odjela,  S. Oliver HR d.o.o., Ulica kneza Branimira 28, Zagreb
  11. Emilija Mirković, dipl. iur., rukovoditeljica RJ Pravni, opći i kadrovski poslovi, Komunalac d.o.o., Ferde Livadića 41a, Bjelovar
  12. Ivana Štulina Martić, dipl. iur., direktorica pravnih i općih poslova, Koestlin d.d., Slavonska cesta 2a, Bjelovar
  13. Branko Grašić, dipl. iur., direktor, Metss d.o.o., Žrtava fašizma 2a, Čakovec
  14. Đuro Bratičević, dipl. oec, prokurist, Prestige Trade Dubrovnik d.o.o., Ćira Carića 1, Dubrovnik
  15. dr. sc. Nikola Butigan, dipl. oec., direktor, Pemo d.o.o., Vukovarska 26, Dubrovnik
  16. Darinka Galović, dipl. oec., direktorica, Jelsa d.o.o., Gornja Jelsa b.b., Karlovac
  17. Niko Pervan, dipl. ing. prometa, direktor, OTP Tržnica d.o.o., Trg hrvatskih branitelja 2, Karlovac
  18. Valent Vrhovski, dipl. oec., prokurist, Wrhovski d.o.o., Trg kralja Zvonimira 1, Koprivnica
  19. Krunoslav Cerovečki, dipl. oec., član Uprave, Kotka d.d., Prof. D. G. Krambergera 1, Krapina
  20. Igor Ružička, dipl. iur., voditelj ljudskih resursa i pravnih poslova, Olimpias Tekstil d.o.o., Vukovarska cesta 219a, Osijek
  21. Sanela Vidić Popović, dipl. iur., voditeljica Službe za pravne, opće i poslove upravljanja osobljem, Zračna luka Osijek d.o.o., Vukovarska ulica 67, Klisa
  22. Zlatko Škunca, dipl. oec. za hotelijerstvo, direktor, Sunturist d.o.o., Ulica Silvija Strahimira Kranjčevića 1, Novalja (za područje ŽK Otočac)
  23. Dajana Hart, univ. spec. oec., voditeljica knjigovodstva, Alles d.o.o., Industrijska ulica 40, Požega
  24. Mirjan Batel, dipl. iur., rukovoditelj Općeg kadrovskog i pravnog sektora, Cesta d.o.o., Strossmayerova 4, Pula
  25. Lea Išić, dipl. iur., HEP – Operator distribucijskog sustava d.o.o., Elektroistra Pula, Vergerijeva ulica 6, Pula
  26. Dalibor Sušić, dipl. oec. vanjske trgovine, sveučilišni specijalist za poslovanje s Europskom unijom, član Uprave, D.E.T.A. IN d.o.o. – Rijeka, Zdravka Kučića 13, Rijeka
  27. Ivana Smojver, dipl. iur., voditeljica odjela, HEP - Operator distribucijskog sustava d.o.o. Zagreb, Sektor za pravne poslove i upravljanje ljudskim potencijalima, Služba za pravne poslove, Odjel za pravne poslove Zapad, Rijeka, Ul. Viktora cara Emina 2, Rijeka
  28. Matea Jaram, dipl. oec., direktorica komercijale, Lonia d.d., Kolodvorska 19, Kutina (za područje ŽK Sisak)
  29. Marko Teofilović, dipl. iur., voditelj Odjela pravnih poslova i prokurist, Đuro Đaković Montaža d.o.o., Dr. Mile Budaka 1, Slavonski Brod
  30. Jasminka Biliškov, dipl. iur., osnivač i prokurist, Biliškov nekretnine d.o.o., Cesta dr. Franje Tuđmana 38, Kaštel Stari (za područje ŽK Split)
  31. Ante Viđak, dipl. iur., voditelj odjela, HEP - Operator distribucijskog sustava d.o.o. Zagreb, Odjel za pravne poslove Jug, Poljička cesta 73, Split
  32. Dražen Bumbak, dipl. ing. elektrotehnike, direktor, Gambi d.o.o., Novo naselje 28, Bilice (za područje ŽK Šibenik)
  33. Neven Cmrečki, dipl. iur., Sektor za pravne poslove i upravljanje ljudskim potencijalima, Služba za pravne poslove, Odjel za pravne poslove Sjever, HEP – ODS d.o.o., Elektra Varaždin, Kratka 3, Varaždin
  34. Damir Kelava, dipl. oec., direktor organizacije rada, Pan Parket d.o.o., Glavna 140, Čačinci (za područje ŽK Virovitica)
  35. Domagoj Franić, dipl. ing. elektrotehnike, direktor, Vinka d.d., Jarminačka cesta 1, Vinkovci (za područje ŽK Vukovar)
  36. Mate Čolak, magistar prava, Ceste zadarske županije d.o.o., Franka Lisice 77, Zadar
  37. mr. sc. Eugene Sorić, dipl. ing. fizike, direktor, Hosting International d.o.o., Dr. Franje Tuđmana 52a, Zadar

 
c) predstavnici potrošača 

  1. Branka Andrassy, dipl. iur., članica, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb
  2. Ana Cerovski, dipl. iur., u mirovini, Zagreb
  3. Marija Duljković, dipl. oec. vanjske trgovine, članica, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb, ovlašteni sudski vještak za financije, računovodstvo i bankarstvo
  4. mr. sc. Josipa Jurinić, dipl. iur., članica, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb
  5. Asta Kovačić, prof. engleskog jezika i književnosti, članica, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb
  6. Tomislav Lončar, dipl. ing. sigurnosti smjer zaštita na radu i dipl. ing. sigurnosti smjer zaštita od požara, član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb
  7. Vladimir Njegovan, dipl. ing. el., član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II, Zagreb, stalni sudski vještak Županijskog i Trgovačkog suda u Zagrebu
  8. dr. sc. Dinko Pezelj, dipl. ing., u mirovini, Zagreb
  9. Jasna Pongrac, dipl. oec., u mirovini, Zagreb
  10. Milo Sekulić, dipl. iur., član, Udruga za zaštitu prava potrošača Bjelovarsko-bilogorske županije, Vladimira Nazora 25, Garešnica (za područje ŽK Bjelovar i ŽK Virovitica)
  11. Stjepan Marciuš, profesor obrane i zaštite i osnova marksizma i teorije i prakse samoupravnog socijalizma, član, Međimurski potrošač - Udruga za zaštitu potrošača Međimurske županije, A. Schulteissa 19, Čakovec
  12. Dubravko Medo, dipl. oec., u mirovini, Dubrovnik
  13. mr. sc. Davorka Palinić, u mirovini, Dubrovnik
  14. Mateja Lenard, magistra edukacije latinskoga jezika i književnosti i magistra lingvistike, članica, „Mrežnica“ Udruga za zaštitu potrošača grada Duge Rese, Trg hrvatskih mučenika 1, Duga Resa (za područje ŽK Karlovac)
  15. mr. sc. Josip Žufika, dipl. upravni pravnik, predsjednik, Udruga pravde za zaštitu potrošača Hrvatske – Pravno savjetovalište, Tarašćice 18, Koprivnica
  16. Nikola Plačko, dipl. ing. poljoprivrede, dopredsjednik, Udruga za zaštitu potrošača Krapinsko-zagorske županije, Velika Ves 132a, Lepajci (za područje ŽK Krapina)
  17. Zvonko Vlahović, dipl. informatičar, član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Podružnica u Krapinsko-zagorskoj županiji, Matenička cesta 30, Donja Stubica (za područje ŽK Krapina)
  18. Anamarija Krišto, dipl. iur., članica, Centar za edukaciju i informiranje potrošača, Vatrogasna 7, Bilje (za područje ŽK Osijek)
  19. Branka Lacković, dipl. oec., članica, „Potrošački forum“ Udruga za zaštitu i promicanje potrošačkih prava građana, Hrvatske Republike 19b, Osijek
  20. Tihana Režić, dipl. oec., financijska savjetnica, „Potrošački forum“ Udruga za zaštitu i promicanje potrošačkih prava građana, Hrvatske Republike 19b, Osijek
  21. Anka Kranjčević, dipl. ing. poljoprivrede, u mirovini, Otočac
  22. Daniel Majer, mag. iur., član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača, Ozaljska 93/II (za područje ŽK Požega)
  23. Hana Jurić, stručna specijalistica javne uprave, voditeljica savjetovališta – savjetnica pravne struke, Društvo za zaštitu potrošača Istre, Keršovanijeva 27, Pula
  24. Ljiljana Kurteš, dipl. iur., članica, Društvo za zaštitu potrošača Istre, Keršovanijeva 27, Pula
  25. Branko Raste, dipl. iur., član, Društvo za zaštitu potrošača Istre, Keršovanijeva 27, Pula
  26. Helena Brkljača, dipl. oec., članica, Društvo za zaštitu potrošača Istre, Keršovanijeva 27, Pula (za područje ŽK Rijeka)
  27. Dunja Bujan, stručna specijalistica javne uprave, članica, Društvo za zaštitu potrošača Istre, Keršovanijeva 27, Pula (za područje ŽK Rijeka)
  28. Daniel Mioč, dipl. iur., član, Udruga umirovljenika Sisak, Oktavijana Augusta 3, Sisak
  29. Ivo Dujmić, dipl. ing. strojarstva, član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača Slavonski Brod, Fra Luke Ibrišimovića 9, Slavonski Brod
  30. Dragutin Pavlic, dipl. ing. strojarstva, član, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača Slavonski Brod, Fra Luke Ibrišimovića 9, Slavonski Brod
  31. Vlado Biljarski, dipl. oec., predsjednik, Udruga za zaštitu prava potrošača „Splitski potrošač“ - Split, Ulica Ljudevita Posavskog 14, Split
  32. Lovorka Bujas, dipl. oec., članica, Društvo za zaštitu potrošača „Šibenski potrošač“ Šibenik, Kralja Zvonimira 42, Šibenik
  33. Vladimir Slunjski, dipl. iur., član Izvršnog odbora, Udruga za zaštitu prava potrošača „Varaždinski potrošač“, Graberje 33, Varaždin
  34. Zoran Seidl, dipl. iur., član, Udruga za zaštitu prava potrošača „Varaždinski potrošač“, Graberje 33, Varaždin
  35. Silvio Jergović, dipl. ing. šumarstva, član, Centar za zaštitu potrošača Vukovarsko-srijemske županije „Glas potrošača“, J. Dalmatinca 37, Vinkovci
  36. Ivan Odor, mag. oec., član, Centar za zaštitu potrošača Vukovarsko-srijemske županije „Glas potrošača“, J. Dalmatinca 37, Vinkovci
  37. mr. sc. Elvis Čavić, član, Udruga za zaštitu prava potrošača „Zadarski potrošač“ – Zadar, Nadbiskupa Nikole Matafara 2, Zadar
  38. Marina Štimac, dipl. iur. i sveučilišna specijalistica kriminalističkog istraživanja, članica, Udruga za zaštitu prava potrošača „Zadarski potrošač“ – Zadar, Nadbiskupa Nikole Matafara 2, Zadar
  39. Jurica Bosna, mag. oec., član, Udruga za zaštitu prava potrošača „Zadarski potrošač“ – Zadar, Nadbiskupa Nikole Matafara 2, Zadar