Stalno arbitražno sudište pri HGK i Šangajski centar za međunarodnu arbitražu potpisali sporazum o suradnji

Objavljeno: 26. 03. 2019. , Ažurirano: 26. 03. 2019.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori 26. ožujka održan je sastanak predstavnika Stalnoga arbitražnog sudišta pri Hrvatskoj gospodarskoj komori i Šangajskog centra za međunarodnu arbitražu (Shanghai International Arbitration Center – SHIAC), koji djeluje u okviru Šangajskog povjerenstva za arbitražu u međunarodnom gospodarstvu i trgovini.

Sudionici sastanka predstavili su rad arbitražnih institucija i razmijenili iskustva u njihovu radu na rješavanju komercijalnih sporova arbitražom. Nakon sastanka, predsjedatelj SHIAC-a Yang Jianrong i predsjednik Stalnoga arbitražnog sudišta pri HGK Hrvoje Sikirić potpisali su Sporazum o suradnji arbitražnih institucija. Sporazumom je utvrđena suradnja razmjenom informacija i publikacija, edukacijama, sudjelovanjem predstavnika arbitražnih institucija na konferencijama i seminarima od zajedničkog interesa, pružanjem popotre u organizaciji stručnih skupova i događaja čiji je cilj promicanje arbitražnog rješavanja sporova.