Za novu predsjednicu splitskog ogranka Kruga izabrana Dragica Jerkov

Objavljeno: 06. 02. 2018. , Ažurirano: 16. 02. 2018.

Na izbornoj sjednici splitskog ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug, koja je 12. veljače održana u Županijskoj komori Split, jednoglasnom je odlukom prisutnih članica za predsjednicu ogranka u narednom dvogodišnjem mandatu izabrana Dragica Jerkov.

1.jpg

Dragica Jerkov, nova predsjednica, i Lada Karninčić, stara predsjednica splitskog Kruga

Dragica Jerkov, poduzetnica s više od 30 godina poduzetničkog iskustva, je interijer dizajnerica i predstavnica renomiranog talijanskog proizvođača kuhinja Scavolini za područja Hrvatske, Slovenije, BiH, Crne Gore, Srbije i Makedonije. Ovo inače nije prvi put da je Jerkov izabrana za predsjednicu splitskog ogranka Kruga, vodila ga je i od 2007. do 2013. godine.

Okupljene su Kružice ujedno zahvalile dosadašnjoj predsjednici Ladi Karninčić, direktorici Trentona d. o. o., na njezinu angažmanu i predanosti u vođenju ogranka.

Hrvatska udruga poslovnih žena Krug jedna je od prvih udruga poduzetnica i poslovnih žena u Hrvatskoj, osnovana 1995. godine. Splitski ogranak Udruge, koji broji 30-ak članica, njen je najstariji ogranak koji djeluje u kontinuitetu već 21 godinu.

HGK – Županijska komora Split blisko i uspješno više od dva desetljeća surađuje s Krugom na razvoju, poticanju i promicanju poduzetništva žena.