Izvor: Shutterstock

Sjednica Udruženja za IT HGK

Objavljeno: 10. 12. 2025.

Sjednicu Udruženja za IT HGK održat će se 23. prosinca 2025. godine, s početkom u 10 sati, u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore. Susret je osmišljen kao pregled ključnih postignuća u 2004/2025. godini s pogledom na 2026., analizu stanja kibernetičke sigurnosti te kao platforma za dijalog s institucijama koje oblikuju regulatorni, sigurnosni i razvojni okvir našega sektora. Kroz četiri tematske cjeline otvorit će rasprave koje će obilježiti 2026. godinu.

PROGRAM

10:00 – 10:10 Uvodni pozdravi

  • Tomislav Radoš, potpredsjednik HGK za industriju i održivi razvoj
  • Alojzije Jukić, predsjednik Udruženja za IT HGK

10:10 -10:40 Kratki pregled poslovanja IT sektora 2024./2025. i očekivanja u 2026.

Moderirani razgovor – sudjeluju predstavnici IT tvrtki

  • Tomislav Dolibašić, direktor, Doliprom d.o.o 
  • Hrvoje Šegudović, član uprave, Infigo IS d.o.o.
  • Marko Špegar, član uprave, Asee solutions d.o.o.
  • Alojzije Jukić, predsjednik uprave Comping d.o.o. i predsjednik Udruženja za IT, moderator

10:40 – 11:15  "Kibernetička otpornost Hrvatske – stanje, trendovi i potrebe"

 Predstavljanje rezultata 2. ankete o stanju kibernetičke sigurnost – 365 dana primjene Zakona o kibernetičkoj sigurnosti

Moderirani razgovor – sudjeluju;

  • Krešimir Šipek, pomoćnik ravnatelja Zavoda za sigurnost informacijskih sustava
  • Predstavnik Nacionalnog centra za kibernetičku sigurnost
  • Marko Gulan, Astera Advisory, moderator

Fokus: stanje sigurnosne zrelosti sektora, nacionalni prioriteti, izazovi i preporuke.

11:15 – 11:45 „Digitalna transformacija javne uprave – stanje, smjerovi i suradnja s IT industrijom“

Moderirani razgovor - sudjeluju:

  • Nikola Modrušan, p.o.ravnatelj Uprave za razvoj državne informacijske infrastrukture i elektroničkih usluga
  • Maja Vitaljić, p. o. ravnateljica Uprave za digitalno gospodarstvo
  • Plamenko Barišić, predsjednik uprave King ICT i potpredsjednik Udruženja za IT, moderator

Fokus: stanje digitalizacije, prioritetni projekti Ministarstva te mogućnosti suradnje s IT sektorom u 2026.

11:45 – 12:15 „Europska sredstva 2026. – nove prilike za digitalni sektor“

  • Razgovor 1 na 1 s Goranom Romekom, državnim tajnikom Ministarstva gospodarstva

Fokus: pregled dosadašnje apsorpcije sredstava u IT sektoru, najave novih poziva u 2026.

Prijave su otvorene do 19.prosinca .25. putem Digitalne komore - OVDJE 

Pitanja za paneliste možete dostaviti na mail gdujic@hgk.hr  do 19.12.2025.