Izvor: Shutterstock
Sjednica Udruženja za IT HGK
Objavljeno: 10. 12. 2025.
Izvor: Shutterstock
Sjednicu Udruženja za IT HGK održat će se 23. prosinca 2025. godine, s početkom u 10 sati, u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore. Susret je osmišljen kao pregled ključnih postignuća u 2004/2025. godini s pogledom na 2026., analizu stanja kibernetičke sigurnosti te kao platforma za dijalog s institucijama koje oblikuju regulatorni, sigurnosni i razvojni okvir našega sektora. Kroz četiri tematske cjeline otvorit će rasprave koje će obilježiti 2026. godinu.
PROGRAM
10:00 – 10:10 Uvodni pozdravi
- Tomislav Radoš, potpredsjednik HGK za industriju i održivi razvoj
- Alojzije Jukić, predsjednik Udruženja za IT HGK
10:10 -10:40 Kratki pregled poslovanja IT sektora 2024./2025. i očekivanja u 2026.
Moderirani razgovor – sudjeluju predstavnici IT tvrtki
- Tomislav Dolibašić, direktor, Doliprom d.o.o
- Hrvoje Šegudović, član uprave, Infigo IS d.o.o.
- Marko Špegar, član uprave, Asee solutions d.o.o.
- Alojzije Jukić, predsjednik uprave Comping d.o.o. i predsjednik Udruženja za IT, moderator
10:40 – 11:15 "Kibernetička otpornost Hrvatske – stanje, trendovi i potrebe"
Predstavljanje rezultata 2. ankete o stanju kibernetičke sigurnost – 365 dana primjene Zakona o kibernetičkoj sigurnosti
Moderirani razgovor – sudjeluju;
- Krešimir Šipek, pomoćnik ravnatelja Zavoda za sigurnost informacijskih sustava
- Predstavnik Nacionalnog centra za kibernetičku sigurnost
- Marko Gulan, Astera Advisory, moderator
Fokus: stanje sigurnosne zrelosti sektora, nacionalni prioriteti, izazovi i preporuke.
11:15 – 11:45 „Digitalna transformacija javne uprave – stanje, smjerovi i suradnja s IT industrijom“
Moderirani razgovor - sudjeluju:
- Nikola Modrušan, p.o.ravnatelj Uprave za razvoj državne informacijske infrastrukture i elektroničkih usluga
- Maja Vitaljić, p. o. ravnateljica Uprave za digitalno gospodarstvo
- Plamenko Barišić, predsjednik uprave King ICT i potpredsjednik Udruženja za IT, moderator
Fokus: stanje digitalizacije, prioritetni projekti Ministarstva te mogućnosti suradnje s IT sektorom u 2026.
11:45 – 12:15 „Europska sredstva 2026. – nove prilike za digitalni sektor“
- Razgovor 1 na 1 s Goranom Romekom, državnim tajnikom Ministarstva gospodarstva
Fokus: pregled dosadašnje apsorpcije sredstava u IT sektoru, najave novih poziva u 2026.
Prijave su otvorene do 19.prosinca .25. putem Digitalne komore - OVDJE
Pitanja za paneliste možete dostaviti na mail gdujic@hgk.hr do 19.12.2025.