Novi predsjednik HGK – ŽK Koprivnica Marin Pucar

Objavljeno: 14. 04. 2018. , Ažurirano: 24. 04. 2018.

Gospodarsko vijeće HGK – ŽK Koprivnica je na svojoj sjednici održanoj 23. travnja jednoglasno izabralo predsjednika Uprave Podravke Marina Pucara za novog predsjednika HGK – ŽK Koprivnica na mandat od 2018. do 2022. godine.

Svoju profesionalnu karijeru Marin Pucar započinje u prehrambenoj industriji Gavrilović d. o. o., iz koje 2001. prelazi u Danicu d. o. o. – mesnu industriju Podravke d. d., gdje 2002. godine postaje njezinim direktorom prodaje, marketinga i razvoja. Izvršnim direktorom tržišta Hrvatske u Podravki d. d. imenovan je 2003. godine. Ulogu člana Uprave Podravke d. d. obnaša od 2008. do 2012., nakon čega odlazi u Zvečevo d. d. na mjesto člana Uprave. Predsjednik Uprave Zvečeva d. d. bio je od 2014. do kolovoza 2016. godine.

Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te na istom fakultetu završio poslijediplomski znanstveni studij Teorija i politika marketinga. Trenutno završava diplomski doktorski studij Management s temom Strategija upravljanja širenjem marke u hrvatskoj prehrambenoj industriji.

Od 2008. do 2012. član je Nadzornog odbora Danica d. o. o. te Belupo d. d. Članom Upravnog odbora Hrvatske gospodarske komore postaje 2012. godine, a njezinim zamjenikom 2016., čiju ulogu obnaša i danas.

„Pročitao sam jutros da je županija na osmome mjestu po razvijenosti BDP-a u državi, a volio bih da se u narednom razdoblju pomaknemo iza onih glavnih turističkih županija, kojima upravo ova grana vuče velik dio rasta BDP-a, te da zajedno kao županija budemo atraktivni po mjestima u kojima je ugodno živjeti, gdje ljudi žive kvalitetno, i to zahvaljujući svojem radu. Isto tako, mislim da se konačno osjeti ta pozitivna investicijska klima, ona ima svoj uzlazni trend, a svoj obol će zasigurno dati Podravka“, kazao je Marin Pucar, novi predsjednik HGK – ŽK  Koprivnica. Napomenuo je da su vrata Podravke, ali i HGK – ŽK  Koprivnica, otvorena svima za suradnju jer bi želio da podravsko-prigorsko gospodarstvo još jače i brže ostvari svoj gospodarski rast te pridonese rastu gospodarstva u državi.

Na sjednici je ujedno za isto mandatno razdoblje potvrđeno Gospodarsko vijeće HGK – ŽK Koprivnica na mandat od 2018. do 2020. godine. Kao članovi Gospodarskog vijeća potvrđeni su: Marin Pucar, Milan Tadić i Vedran Šimunović iz Podravke, Mirko Habijanec iz Radnika, Julio Kuruc iz Podravkse banke, Siniša Katavić iz KTC-a, Melita Bači iz Hartmanna, Stjepan Dergez iz Deregza, Ivan Urbančić iz Renotexa, Zvonimir Širjan iz Širjana, Darko Paviša iz Rasca, Tomislav Ivanek iz Elektročelika, Alojzije Gregur iz Igme, Željko Pecak iz Lasselsberger-knaufa i Mirko Kovačev iz Hrvatskih šuma.