Članovi gospodarskog vijeća ŽK Split na sjednici u Zračnoj luci Split

Gospodarsko vijeće HGK – ŽK Split održalo sjednicu u Zračnoj luci Split

Objavljeno: 08. 03. 2019. , Ažurirano: 18. 03. 2019.

U upravnoj zgradi Zračne luke Split 14. je ožujka održana 12. sjednica Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Split. Uz članove Gospodarskog vijeća, u radu sjednice sudjelovali su predsjednik ŽK Split Joze Tomaš te potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze Mirjana Čagalj.

Uz zahvale domaćinima na gostoprimstvu te članovima Gospodarskog vijeća koji su ga na prethodnoj sjednici jednoglasno izabrali za predsjednika Županijske komore Split, a samim time i za predsjednika Gospodarskog vijeća, Tomaš je istaknuo kako upravo održavanje sjednice u Zračnoj luci Split predstavlja želju za produbljivanjem i jačanjem odnosa s gospodarstvenicima u idućem razdoblju.

Potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj, donedavna i v.d. predsjednice ŽK Split, izvijestila je o radu Županijske komore Split u 2018. godini te istaknula kako je godina bila izuzetno dinamična i uspješna jer je splitska komora sudjelovala u organizaciji i realizaciji brojnih uspješnih projekata.

1.jpg

Potpredsjednica HGK, Mirjana Čagalj, predsjednik ŽK Split, Joze Tomaš, direktor Zračne luke Split, Lukša Novak i članovi Gospodarskog vijeća u obilasku novog terminala Zračne luke Split; Izvor: HGK;

''Posebno bih naglasila kako je ŽK Split bila aktivna u  pripremi i prijavi projekata financiranih iz EU fondova. Prijavili smo projekte na pozive u sklopu programa prekogranične suradnje INTERREG IPA CBC HR-BiH-CG i Adrion. Prijavljena su četiri projekta ukupne vrijednosti veće od 5,5 milijuna eura, a udio ŽK Split u proračunu iznosi više od milijun eura. Također bih istaknula i organizaciju 1. zajedničke konferencije Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora, gradova i sveučilišta na kojoj je sudjelovalo više od 400 sudionika'', rekla je Čagalj.

Tomaš je izložio plan rada Županijske komore Split u 2019. godini te dugoročne smjernice. Uz već definirane zadaće i pokrenute projekte HGK, cilj je dodatno poboljšati suradnju s institucijama, Splitsko-dalmatinskom županijom, gradovima i općinama.

''Konačni cilj je da Splitsko-dalmatinska županija bude prepoznata kao business friendly županija. Stoga planiramo dodjeljivati priznanja svim gradovima i općinama koji su napravili iskorak i pridonijeli razvoju gospodarstva na svom području“, naveo je Tomaš.

Potpredsjednica Čagalj predstavila je prometnu infrastrukturu urbane aglomeracije Split, u sklopu koje je predstavljen projekt povezivanja Zračne luke Split s gradskom lukom i razvoj intermodalnoga čvorišta novog glavnoga kolodvora Split u Kopilici.

Član Uprave Zračne luke Split d.o.o. Lukša Novak predstavio je projekt proširenja splitske zračne luke. Nakon sjednice članovi Vijeća obišli su novi putnički terminal, jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u Hrvatskoj, ukupne vrijednosti 450 milijuna kuna.