Izvor: OK SMŽ

Štand sisačko-moslavačkih gospodarstvenika proglašen najljepše uređenim na sajmu Viroexpo

Objavljeno: 15. 02. 2018. , Ažurirano: 01. 03. 2018.

Sisačko-moslavačka županija (SMŽ) predstavila se kao županija partner na 23. Međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo od 23. do 25. veljače u Virovitici. Izložbeni prostor SMŽ-a proglašen je najljepše uređenim prostorom te je sisačko-moslavački župan Ivo Žinić uime svih izlagača primio priznanje.

Na zajedničkom izložbenom prostoru od 180 četvornih metara predstavila su se 43 izlagača iz Sisačko-moslavačke županije, predstavnika velikih i malih poduzeća, obrtništva, turizma i poljoprivrede. Među tvrtkama svoje proizvode i usluge predstavili su: Petrokemija d. d. Kutina, Gavrilović d. o. o. Petrinja, Mlin i pekare d. o. o. Sisak, Pounje d. d. Hrvatska Kostajnica, PPS Majur d. o. o. Majur, Lipovica d. o. o. Popovača, Sano d. o. o. Popovača, Optiplast d. o. o. Sisak i Razvojna agencija Simora d. o. o.

Županijski obrtnici bili su zastupljeni reprezentativnim eksponatima tradicijskih obrta, autohtonih vinskih sorti Moslavačkog kraja te proizvođačima hrane koja se proizvodi na tradicionalne načine i odraz su gastronomske baštine i etnološke kulture podneblja. Turističke potencijale županije predstavili su Top terme d. o. o. Topusko, Park prirode Lonjsko polje, Turistička zajednica Sisačko-moslavačke županije (TZ SMŽ), a predstavljen je i projekt Pun Ceker - kupujmo lokalno.

Na otvorenju su se prisutnima obratili gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Darko Knežević, potpredsjednik Hrvatske gospodarske komore za poljoprivredu, šumarstvo i ribarstvo Ivan Škorić, virovitičko-podravski župan Igor Andrović, sisačko-moslavački župan Ivo Žinić, uime županije partnera sajma, Veleposlanik Republike Albanije u RH Ilir Melo uime zemlje partnera te izaslanik predsjednika Vlade RH ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.

Drugog dana sajma sisačko-moslavački izložbeni prostor posjetio je i predsjednik Vlade RH Andrej Plenković koji je razgovarao sa županijskim izlagačima.

Predstavljanje županije organizirali su Sisačko-moslavačka županija, Županijska komora Sisak, Obrtnička komora Sisačko-moslavačke županije te Turistička zajednica Sisačko-moslavačke županije.