Izvor: VPŽ

Održano senzoričko ocjenjivanje meda u sklopu 8. Agroexpa, sajma agroproizvoda i opreme u Virovitici

Objavljeno: 03. 07. 2018. , Ažurirano: 12. 09. 2018.

U organizaciji Grupacije pčelarstva HGK – Županijske komore Virovitica i Virovitičko-podravske županije, u suradnji s pčelarskim udrugama s područja Županije, u prostoru Udruženja obrtnika Virovitica 11. rujna održano je senzoričko ocjenjivanje meda na kojem je ocijenjeno 117 uzoraka meda što je, otkako se provodi ocjenjivanje meda u Virovitici, rekordan broj uzoraka.

Senzoričko ocjenjivanje je obavilo ocjenjivačko povjerenstvo na čelu s eminentnim sveučilišnim profesorom Draganom Bubalom s Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Ostali članovi povjerenstva bili su Saša Prđun s Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Gordana Hegić iz tvrtke Biorad iz Zagreba, Andrea Poslek iz HGK – Županijske komore Virovitica, Mirjana Špehar i Edita Černi iz Zavoda za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije te Ljubica Kravarščan iz Savjetodavne službe – Podružnica Virovitičko-podravske županije.

Kemijsku analizu meda obavio je Zavod za javno zdravstvo "Sveti Rok" Virovitičko-podravske županije.

Ocjenjivanje meda provelo se sukladno Pravilniku o kvaliteti meda i drugih pčelinjih proizvoda u Republici Hrvatskoj i standarda za med Europske unije Codex Alimentarius.

To je 13. županijsko i 10. međunarodno ocjenjivanje meda, a rezultati ocjenjivanja bit će objavljeni 22. rujna na 8. Agroexpu, sajmu agroproizvoda i opreme u Virovitici.