U ŽK Zadar održan seminar Smart tahograf 2019. – prijetnja ili prilika?

Objavljeno: 18. 01. 2018. , Ažurirano: 29. 01. 2018.

Sektor za promet i veze Hrvatske gospodarske komore i Županijska komora Zadar u suradnji s tvrtkom Tahograf d. o. o. i Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture organizirali su seminar Smart tahograf 2019. – prijetnja ili prilika?, koji je 26. siječnja održan u Županijskoj komori Zadar.

Predavanje je organizirano radi što bolje informiranosti i edukacije članica, povećanja konkurentnosti na tržištu EU te podizanja sigurnosti cestovnog prometa. Predavači su bili Ivan Kesić iz Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, Uprave prometne inspekcije i Denis Špac iz tvrtke Tahograf d. o. o.

Predavači su predstavili prednosti digitalnih tahografa s aspekta vozača i poslodavaca s jedne i inspekcijskih službi s druge strane. Upotreba digitalnih tahografa osigurava veću sigurnost na cestama, bolju zaštitu vozača te suzbija nelojalnu konkurenciju. Nazočni su upoznati s obvezama vozača u korištenju tahografa te im je skrenuta pozornost na učestale pogreške. Istaknuto je da je cilj ove i sličnih edukacija za prijevoznike djelovati preventivno, a ne represivno te tako ukloniti najveće i najčešće probleme s kojima se prijevoznici susreću kako bi im se olakšalo poslovanje. Obveza uvođenja digitalnog tahografa predviđena je do 15. lipnja 2019. godine.

Na besplatnoj edukaciji sudjelovalo je 25 predstavnika tvrtki. Predavanje je ocijenjeno kao vrlo korisno za vozače i odgovorne osobe u tvrtkama.