Seminar Povlačenje Ujedinjenoga Kraljevstva iz članstva EU (BREXIT)

Objavljeno: 18. 03. 2019. , Ažurirano: 26. 03. 2019.

Seminar Povlačenje Ujedinjenoga Kraljevstva iz članstva EU (BREXIT) održat će se u ponedjeljak, 25. ožujka, u 11 sati u Županijskoj komori Split, na adresi Obala Ante Trumbića 4 (vijećnica, I. kat).

Seminar je dio programa Olakšavanje trgovine i transporta 2019. u organizaciji CroatiaPRO Odbora (Nacionalnog odbora za olakšavanje trgovine i transporta), HGK – Sektora za promet i veze, u suradnji s Carinskom upravom RH i županijskim komorama. Glavni je cilj programa pravovremena edukacija gospodarstva iz područja carine, carinskih procedura i zakona, međunarodne trgovine i transporta.

Planirano je trajanje do 14 sati, ako pitanja nazočnih ne nametnu potrebu produljenja trajanja.

Ciljevi seminara:

Velika Britanija povlači se 30. ožujka 2019 u 00.00 sati iz članstva EU.

Cilj je seminara upoznati sa svime što je potrebno znati ako prodajete robu osobama u Britaniji, ako kupujete robu od osoba u Britaniji, ako se bavite postupkom  provoza ili bilo kojim oblikom trgovine i carinskog poslovanja s osobama u Britaniji i sl.

Seminar je namijenjen izvoznicima, uvoznicima, međunarodnim otpremnicima, carinskim zastupnicima, prijevoznicima i ostalim tvrtkama koje sudjeluju u carinskom poslovanju.

Predavanje će održati predavači Carinske uprave RH Vlatko Ciganek i Ljubica Galić.

Molimo da sudjelovanje na seminaru potvrdite do 22. ožujka putem online prijavnice.

Seminar je besplatan za članice HGK i nije ograničen broj sudionika iz jedne tvrtke.

Prijave se zaprimaju do popunjenja kapaciteta dvorane, prema redoslijedu zaprimanja.

Kontakt-osoba u ŽK Split je Rade Maršić (tel.: 021/321-115).