Seminar Otpad i opasne tvari - praktični primjeri u ŽK Osijek

Objavljeno: 14. 11. 2018. , Ažurirano: 05. 12. 2018.

HGK Županijska komora Osijek i TÜV Croatia d.o.o. iz Zagreba organiziraju seminar Otpad i opasne tvari - praktični primjeri koji će se održati u četvrtak, 20. prosinca, od 9 do 15 sati, u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Cilj je seminara pomoći gospodarskim subjektima u ispunjenju zakonskih obveza koje se odnose na otpad i opasne tvari, i to prema:

Zakonu o održivom gospodarenju otpadom (NN br. 94/13, 73/17)
Pravilniku o gospodarenju otpadom (NN br. 23/14, 51/14, 121/15, 132/15)
Pravilniku o katalogu otpada (NN br. 90/15)
Pravilniku o nusproizvodima i ukidanju statusa otpada (NN br. 117/14)
Pravilniku o ambalaži i otpadnoj ambalaži (NN br. 88/15, 78/16)
Zakonu o zaštiti okoliša (NN br. 80/13 i 153/13)
Uredbi o sprječavanju velikih nesreća koje uključuju opasne tvari (NN br. 44/14)
Zakonu o zaštiti i spašavanju (NN br. 174/04, 79/07, 38/09, 127/10)
i Pravilniku o metodologiji za izradu procjena ugroženosti i planova zaštite i spašavanja (NN br. 30/14).

Seminar je namijenjen gospodarskim subjektima koje zanima kako zadovoljiti zakonske odredbe o zbrinjavanju otpada i opasnih tvari u slučaju koordiniranih inspekcijskih nadzora, odnosno dolaska više inspekcijskih tijela.

Program seminara obuhvaća: osnove gospodarenja otpadom, planske dokumente, nadležnosti i obveze, informacijski sustav gospodarenja otpadom, inspekcijski nadzor i prekršajne odredbe.

U dijelu seminara koji se odnosi na opasne tvari bit će riječi o obveznim obrascima, strukturi procjena ugroženosti stanovništva, materijalnih i kulturnih dobara i okoliša, dijelovima operativnog plana zaštite i spašavanja te tumačenju najnovijih zakonskih odredbi i obvezama pravnih subjekata.

Predavač je Ljiljana Amić, dipl. ing.

Po završetku seminara polaznici dobivaju uvjerenje (potvrdu) o prisustvovanju.

Za sudjelovanje plaća se kotizacija. HGK ŽK Osijek omogućila je članicama sudjelovanje pod povoljnijim uvjetima te kotizacija iznosi 800,00 kn + PDV po polazniku (popust od 10% za više prijava iz jedne tvrtke). Dodatne informacije dostupne su u podacima za uplatu koji se nalaze u pratećim dokumentima.

Za sudjelovanje na seminaru potrebno je popuniti online prijavnicu u nastavku ovoga teksta. Rok za prijavu je petak, 14. prosinca.