Izvor: pixabay

Seminar Olakšavanje trgovine i transporta 2018.

Objavljeno: 14. 11. 2018. , Ažurirano: 15. 11. 2018.

CroatiaPRO odbor, Sektor za promet i veze u suradnji sa Županijskom komorom Rijeka i Carinskom upravom Republike Hrvatske u četvrtak, 29. studenoga, u 11 sati, u Županijskoj komori Rijeka, na adresi Bulevar oslobođenja 23 u Rijeci (velika dvorana u prizemlju) održat će seminar iz programa

Olakšavanje trgovine i transporta 2018.:

• Instrumenti osiguranja carinskog duga i odgoda plaćanja duga
  • Ponovne procjene carinskih odluka
  • Brexit i njegove posljedice.

Trajanje seminara predviđeno je do 14 sati. Predavači su: Dubravka Begović, pomoćnica ravnatelja CURH i Ljubica Galić, voditeljica Odjela za provedbu carinskih procedura u CURH. Seminar je namijenjen svim gospodarstvenicima, a posebno carinskim otpremnicima i zastupnicima (špediteri), izvoznicima i uvoznicima, bankarima i osiguravateljima. Sudjelovanje na seminaru je besplatno!

Teme seminara:

• Instrumenti osiguranja carinskog duga i odgoda plaćanja duga
  • Osiguranje nastalog duga i osiguranje duga koji može nastati
  • Instrumenti koji se mogu koristiti u osiguranju duga (gotovina, preuzeta obveza jamca, drugi instrumenti)
  • Zadužnica kao novo osiguranje
  • Pojam referentnog iznosa osiguranja duga
  • Umanjenja jamstva i uvjeti umanjenja jamstva
  • Mogućnost odgode plaćanja carinskog duga
  • Uvjeti odgode
  • Ponovne procjene carinskih odluka
  • Obveza ponovne procjene svih odobrenja/odluka donesenih po starom zakonodavstvu i važećih na dan 1. svibnja 2016.
  • Postupanje nadležnih carinskih tijela
  • Obveze korisnika odobrenja
  • Brexit i njegove posljedice
  • Istupanje Velike Britanije iz EU i posljedice za naše gospodarstvo i carinske postupke.

Molimo zainteresirane da prijave pošalju do 27. studenoga putem online poveznice. Prijave se zaprimaju do popunjenja kapaciteta dvorane, prema redoslijedu zaprimanja.

Molimo vas da se za sve dodatne informacije obratite Sari Štrljić, tel.: 051/209 148, e-adresa: sstrljic@hgk.hr.