Veliko zanimanje za seminar o sastavljanju financijskih izvješaja u ŽK Karlovac

Objavljeno: 25. 02. 2019. , Ažurirano: 05. 03. 2019.

Seminar o sastavljanju financijskih izvještaja, prijavi poreza na dobit za 2018. godinu i aktualnostima u plaćama i socijalnom osiguranju, koji se 4. ožujka održao u dvorani Županijske komore Karlovac, svojim je izlaganjem otvorio Ivica Milčić iz Hrvatske zajednice računovođa i financijskih djelatnika, ujedno i savjetnik u časopisu Računovodstvo i financije. Izlaganjem je obradio dio koji se odnosi na financijsko izvještavanje i prijavu poreza na dobit.

Na prezentaciji su se analizirale stavke financijskih izvještaja (bilance i računa dobiti i gubitka) i sastavljanje prijave poreza na dobit s posebnim naglaskom na porezno nepriznate rashode i na pregled relevantnog seta standarda financijskog izvještavanja u dijelovima početnog i naknadnog vrednovanja te prestanka priznavanja pozicija imovine, obveza i kapitala u godišnjem financijskom izvještavanju.

Aktualnosti u sustavu plaća, porazu na dohodak i socijalnom osiguranju obradila je Marija Zuber, također iz Hrvatske zajednice računovođa i financijskih djelatnika te savjetnica u časopisu Računovodstvo i financije, pri čemu se posebno posvetila obračunu plaća i naknada u 2019. i ostalim relevantnim izmjenama propisa koje su stupile na snagu.

Na kraju seminara predstavnicima tvrtki najavljeni su budući seminari u organizaciji Udruge računovođa i financijskih djelatnika te Županijske komore Karlovac.