Izvor: Pixabay
Seminar o promjenama u Zakonu o gospodarenju otpadom
Objavljeno: 22. 03. 2022.
Izvor: Pixabay
HGK - Županijska komora Sisak organizira seminar o promjenama u Zakonu o gospodarenju otpadom (NN 84/21) koji će se održati u utorak, 12. travnja, u 10 sati, u Sisku, Nikole Tesle 10 (ulaz iz Ulice Barice Rapić).
Seminar će obuhvatiti sva poglavlja navedenog zakona, s naglaskom na obveze proizvođača otpada i posjednika otpada, obavljanje djelatnosti gospodarenja otpadom, javnu uslugu sakupljanja komunalnog otpada, kao i novoobjavljene dodatke od I do VI kojima se reguliraju pojedine izmjene zakona te dodatno pojašnjavaju određene stavke u zakonu.
Sve navedene točke pojašnjavat će Mario Ćosić, diplomirani inženjer kemijske tehnologije s tridesetogodišnjim iskustvom u proizvodnom okruženju (procesna kemijska industrija, industrija čelika i metaloprerađivačka industrija). Trenutno radi kao konzultant za LSI-eko konzalting d.o.o. iz Kutine na poslovima razvoja alternativnih metoda oporabe otpada, na izradi idejnih rješenja i raznih tehnoloških podloga, ovisno o zahtjevima pojedinih projekata.
Uvjeti za sudjelovanje
Predavanje je besplatno za tvrtke članice HGK koje plaćaju članarinu. Za tvrtke članice Hrvatske gospodarske komore, koje prema novom Zakonu o HGK nisu više u obvezi plaćanja komorske članarine i nisu za to iskazale interes, predviđena je kotizacija od 250 kuna po sudioniku.
Ako želite prisustvovati seminaru prijavite se putem prijavnice u nastavku. Prijavljeni će dobiti predračun na adresu elektroničke pošte navedenu u prijavi te račun nakon održanog seminara.
Zbog epidemioloških mjera broj sudionika je ograničen.
Rok za prijavu je četvrtak, 31. ožujka, a sve dodatne informacije možete zatražiti na e-adresu bgrd@hgk.hr.