Seminar u ŽK Slavonski Brod
Izvor: HGK

U ŽK Slavonski Brod održan seminar Sastavljanje godišnjih financijskih izvještaja za 2016. godinu

Objavljeno: 24. 02. 2017. , Ažurirano: 27. 02. 2017.

Seminar o sastavljanju godišnjih financijskih izvještaja za 2016. godinu održan je u Županijskoj komori Slavonski Brod, u petak 24. veljače.

Sudionici su na seminaru mogli doznati novosti u zakonodavnom okviru koji regulira sastavljanje godišnjih financijskih izvještaja za 2016. godinu, o novom Pravilniku o strukturi i sadržaju godišnjih financijskih izvještaja – novi obrazac GFI POD, pregled i analiza novih pozicija bilance i računa dobiti i gubitka te novi rokovi predaje GFI-a za 2016. godinu.

Rif_08136_zksb.jpg

Sudionici seminara u ŽK Slavonski Brod; Izvor: HGK.

Govorilo se i o sastavljanju prijave poreza na dobit, aktualnostima u sustavu oporezivanja dobiti u 2017. godini, godišnjim prijavama poreza na dohodak za 2016. godinu i o aktualnostima u oporezivanju dohotka od 1. siječnja 2017. godine. Predavači na seminaru bili su savjetnici i urednici u časopisu Računovodstvo i financije.

Na seminaru je sudjelovalo 60 predstavnika tvrtki iz proizvodnih, uslužnih djelatnosti, građevinarstva, stručnih, znanstvenih i tehničkih djelatnosti koji su se detaljno upoznali s detaljima potrebnim za sastavljanje godišnjih financijskih izvještaja.

Rif2_08138_zksb.jpg

Predavači na seminaru o sastavljanju financijskih izvještaja; Izvor: HGK.

Seminar su organizirali Udruga računovođa i financijskih djelatnika Slavonski Brod, u suradnji s Hrvatskom zajednicom računovođa i financijskih djelatnika i HGK – Županijskom komorom Slavonski Brod.