Seminar Koja vrsta financiranja je pravo rješenje za moju tvrtku?

Objavljeno: 21. 02. 2020. , Ažurirano: 27. 02. 2020.

Hrvatska gospodarska komora nastavlja s nizom edukacija o pripremi tvrtke za ulaganja seminarom Koja vrsta financiranja je pravo rješenje za moju tvrtku?, koji će se održati u utorak, 3. ožujka, u 9.30 u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore u Zagrebu, na adresi Rooseveltov trg 2.

Seminar će sudionicima približiti u Hrvatskoj još uvijek nepoznate oblike financiranja kao što su Venture Capital (VC) i Private Equity (PE), IPO (inicijalna javna ponuda) i dr. Predavači iz prakse će dati odgovore na pitanja kao što su:

• koje su vrste ostalih vrsta financiranja osim konvencionalnih izvora financiranja?
  • koji izvori financiranja odgovaraju mojem poslovanju?
  • koja su kretanja i trendovi na globalnom financijskom tržištu?
  • kako pripremiti tvrtku za nekonvencionalne vrste financiranja?
  • je li moja tvrtka spremna za IPO?
  • koji su primjeri dobre prakse?

Kome je seminar namijenjen?

• tvrtkama s godišnjim prihodom većim od 3.000.000 kuna
  • tvrtkama koje žele dokapitalizaciju za širenje svojeg poslovanja
  • menadžmentu i financijskim stručnjacima

Više o predavačima

Mirna Marović, MBA, direktorica, Venture Xchange d.o.o.

Tony Porcheron, direktor, OAZA Capital

Kristijan Perić, direktor, Shoutem

Prvi seminar uspješno je održan kao uvod u temu pripreme tvrtke za ulaganje i privlačenje ulagača, a kako je bilo na seminaru možete pročitati ovdje.

Sudjelovanje na seminaru se ne naplaćuje.

Vrijeme Aktivnost
09:00 - 09:30 Registracija sudionika
09:30 - 09:40 Uvodna prezentacija - izravna strana ulaganja u Hrvatskoj, dobri primjeri ulaganja u Hrvatskoj; Domagoj Dan Maček, MBA, viši stručni savjetnik, Odjel za privlačenje investicija, Hrvatska gospodarska komora
09:40 - 10:20 Prezentacija - pristup financiranju u Hrvatskoj, VC i PE što su i kome su namijenjeni? Pitanja i odgovori; Mirna Marović, MBA, direktorica, Venture Xchange d.o.o.
10:20 - 11:00 Prezentacija - kretanja i trendovi na globalnom financijskom tržištu, dobri primjeri iz prakse, pitanja i odgovori; Tony Porcheron, direktor, OAZA Capital d.o.o.
11:00 - 11:15 Prezentacija - vlasiti primjer VC ulaganja u Hrvatskoj, pitanja i odgovori; Kristijan Perić, direktor, Shoutem
11:15 - 12:15 Ručak i umrežavanje